Sveba-Dahleni kasum langes Eestis 40 protsenti

Marge Tirgo, Sveba-Dahlen juhatuse liige
Marge Tirgo, Sveba-Dahlen juhatuse liige

Rootsi tööstusmasinate tootja Sveba-Dahlen kasvatas käivet, aga kasum langes ligi 40 protsenti.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et toiduaine-, joogi- ja tubakatööstusmasinate tootmisega tegeleva Sveba-Dahlen Baltic OÜ müügitulu kasvas mullu 5 protsenti, 9,18 miljoni euroni. Ärikasum langes 39 protsenti, 170 099 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt 69 inimest, see näitaja langes kolme võrra. Käive töötaja kohta tõusis 10 protsenti, 133 081 euroni.

„2016. aastal kasvas tehase efektiivsus 5 protsenti, millega saavutasime eesmärgiks pandud taseme,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. „Tehases jätkus töö Lean-tööriistadega, paigutati ringi visplite tootmise osakond, osteti uus Toyota välistõstuk.“

„2017. aastal juurutatakse uue kombiahju Flexismart ja mikseri CR20 tootmine. Laotöö paremaks organiseerimiseks võetakse kasutusele triipkoodid. Jätkub töö kulude kokkuhoiu ja tulude suurendamisega. Plaanis on laiendada müügiosakonda Lätis, palgates juurde inimesi. Planeeritud müügimahu kasv on 5 protsenti,“ kirjutas ettevõte.

Sveba-Dahlen Balticu emafirma on Rootsi ettevõte Sveba Dahlen Group. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara