Sisserände piirarv läheb ülevaatamisele

Siseminister Andres Anvelt.
Siseminister Andres Anvelt.

Siseminister Andres Anvelt allkirjastas möödunud nädalal käskkirja, millega moodustatakse töörühm, mis hakkab arutama sisserände piirarvuga seotud regulatsiooni muutmise ettepanekuid.

Siseministri sõnul on kehtiv sisserände regulatsioon ammu ajale jalgu jäänud. „Ligi terve inimpõlve kehtinud regulatsiooni tuleb muuta läbimõeldult ja kõiki osapooli kaasates. Meil on vaja nutikaid lahendusi, mis arvestaks tööturu vajadusi ja võimaldaks paindlikult muutuvatele oludele reageerida,“ ütles Anvelt.

Loodavasse töörühma kuuluvad ühtekokku 19 organisatsiooni esindajad. Töörühma juhib Siseministeeriumi kodakondsuse- ja rändepoliitika osakonna juhataja ning töörühm koosneb Riigikantselei, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, Tööinspektsiooni, Eesti Aiandusliidu, Eesti Ametiühingute Keskliidu, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Töötukassa, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, MTÜ FinanceEstonia, AS-i Mainor, SA Archimedes ning Teenusmajanduse Koja esindajast.

Töörühm peab esitama oma ettepanekud sisserände regulatsiooni muutmiseks Vabariigi Valitsusele hiljemalt 1. detsembril sel aastal.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara