Adven investeerib Viimsi soojamajandusse 3 miljonit eurot

Adveni katlamaja.
Adveni katlamaja.

Energiaettevõte Adven Eesti planeerib Viimsi soojamajandusse ligi kolme miljoni euro suurust investeeringut, et ehitada Haabneeme alevikku uus puiduhakke katlamaja ja ühendada kaugküttevõrgud.

Investeeringu järel langeb toasooja hind ligi 12 000 Viimsi valla elanikule vähemalt 12 protsenti, teatas ettevõte.

Tööde käigus ehitatakse ligi 2,5 miljoni euro eest Haabneeme alevikku uus puiduhakke katlamaja ning ligi 500 000 euroga ühendatakse Haabneeme ja Viimsi soojavõrgud. Ühendamine võimaldab mõlemas piirkonnas saada kasu odavama kodumaise kütuse kasutamisest ja soojuse hinnad võrdsustada.

“Viimsi üleviimine soodsamale puiduhakke küttele sõltub veel vaid KIK-i toetusotsusest, kuid kogemused näitavad, et sarnase positiivse mõjuga projektidele paneb KIK reeglina õla alla,” selgitas Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam. “Ehitustöödega loodame asjade sujudes alustada juba käesoleval sügisel ja uus katlamaja võiks valmis olla järgmise aasta lõpuks.”

Viimsi abivallavanema Oliver Liidemanni sõnul on uuele katlamajale juba mõnda aega sobivat pinda otsitud ja on rahul, et pikaajaline maakasutusleping soojusettevõttega sai sõlmitud ning uue katlamaja ehitus võib lähiajal alata. “Viimsi vallavalitsusel on selles piirkonnas kaks lasteaeda, lähitulevikus juba ka kaks kooli ja teisi allasutusi - tänu soodsamale soojuse hinnale võidab pool meie valla elanikest ja valla eelarves tekib märkimisväärne kokkuhoid,” selgitas Liidemann planeeritud katlamaja olulisust vallale.

2013. aastast ette valmistatud Haabneeme puiduhakke kaugküttekatlamaja võimsuseks on projekteeritud 6MW ja ehitustööde maksumusest ligi poolele summale küsitakse toetust Keskkonnainvesteeringute Keskusest. Uut valmivat katlamaja jäävad tipukoormuste katteks ning puiduhakke katlamaja hooldusperioodidel toetama täna töötavad gaasikatlamajad.

Adven Eesti on üks Eesti suurimaid soojuse tootjaid, mis tegutseb kaheksateistkümnes piirkonnas üle Eesti. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga.

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud