Eesti suurimat munatööstust asus juhtima Vladimir Sapoþnin

Vladimir Sapoþnin
Vladimir Sapoþnin

Eesti suurima munatööstuse, Eggo munade tootja DAVA Foods Estonia juhina asus ametisse pikaajalise juhtimis- ja müügitöö kogemusega Vladimir Sapoþnin.

Sapoþnin soovib uues ametis kinnistada Eggo kaubamärgi liidripositsiooni, panna Eesti inimesed eestimaiseid mune eelistama ning tuua Eestis poelettidele täiesti uudsed munatooted.

DAVA Foods Estonia juhi Vladimir Sapoþnini sõnul on tööleasumine Põhjamaade juhtiva munatoodete kontserni DAVA Foods Eesti juhina talle ametialaselt uus ja põnev väljakutse. ”Munatootmine ja kogu sektor on pidevalt arenev ja uuendustele avatud ning mul on Eesti suurima munatootmise juhina võimalus selles ise reaalselt kaasa rääkida,” tõi pikalt toidusektoris juhina töötanud Sapoþnin esile ühe ettevõttega liitumise argumentidest, seisab pressiteates. 

Ta lisab, et kuulumine areneva ja rahvusvahelise Danish Agro gruppi tagab Eesti suurimale munatootmisele rahvusvahelise oskusteabe, vajalikud investeeringud ja väga laialdase kogemuse nii munatootmises kui uuenduslikus tootearenduses.

Ettevõtte juhina peab Sapoþnin prioriteediks kinnistada Eggo munade liidripositsioon värskete munade kategoorias ja olla jätkuvalt munaturu liider. Ettevõtte põhifookuses on 2017. aastal tooteinnovatsioon ja uute innovaatiliste toodete turuletoomine, meeskonna tugevdamine ning kasumlik munamüük seoses üldise munaturu ületootmisega. Ettevõtte 2017. aasta käibeks prognoosib Sapoþnin 8 miljonit eurot.

Võistlus importmunadega 

“Üks väljakutseid on panna Eesti inimesed ostma Eesti muna, sest kodumaise tootjana on päris keeruline võistelda importmunade madala hinnaga ja sellest tuleneva survega,” sõnas DAVA Foods Estonia juhatuse esimees Vladimir Sapoþnin.

Sapoþnini hinnangul on tarbija harimise osas suur töö ära teha kõigil kodumaistel munatootjatel, et inimesed ei otsiks ainult kõige odavamat hinda, millega tavaliselt jaekaubanduses on müügil mitte-Eesti munad, vaid eelistaks eestimaiseid mune ja oskaksid lugeda munal olevat templit, kus on muna päritolumaa kirjas. Uus tegevjuht peab oluliseks ka muna kasulikkuse ja munatootmise tsükli üldisemat tutvustamist tarbijale: „Eggo munadel on kõik munatootmise protsessid alates sööda valmistamisest, tibude sünnist ja arengust kuni munade pakkimiseni kontrollitavad ja jälgitavad. See on tarbija jaoks väga oluline, et tootjal kogu protsessist oleks ülevaade ja tagatud oleks munade kõrge kvaliteet,“ nentis Sapoþnin.

Sapoþnini sõnul keskendub DAVA Foods Eestis edaspidi värskete kanamunade tootmise kõrval ka uute innovatiivsete munatoodete arendamisele ja turuletoomisele. “Täna otsib Eesti tarbija poelettidelt traditsiooniliselt vaid muna. Plaanime ka Eestisse tuua teistel turgudel edukaks osutunud ja uuenduslikud tooted,” ütles Sapoþnin.

Vladimir Sapoþninil on pikaajaline ja edukas töökogemus erinevates toiduainetööstuse ettevõtetes. Ta on olnud kaheksa aastat Cola Cola müügi- ja turundusdirektor Eestis, Leedus, Soomes ja Venemaal; Allied Domecq Spirits & Wine  Eesti tegevjuht, Saku Õlletehase müügidirektor, NP Foods Group kommertsdirektor Lätis. Enne tööleasumist Dava Foods Estonia juhatuse esimehena oli Sapoþnin Fazer Eesti müügidirektor.

DAVA Foods Estonia on Eesti suurim munatootja, kes toodab aastas kokku ca 65 miljonit kanamuna. DAVA Foodsile kuulub Tallinna külje all Lool Eesti suurim farm kaheksa kanalaga, milles hetkel on kokku 250 000 kana. Eggo sarjas on kõik traditsioonilised kanamunad erinevates suurustes nii 6-, 10- ning esmakordselt Eestis ka 8- muna pakendites.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara