Kvaliteedijuhtimise standardeid ei tohi segamini ajada tootestandarditega

Süsteem sisaldab organisatsiooni struktuuri koos planeerimisega, protsessidega, ressurssidega ja dokumenteeritud teabega, mida kasutatakse kvaliteedi eesmärkide saavutamiseks.
Süsteem sisaldab organisatsiooni struktuuri koos planeerimisega, protsessidega, ...

Kui tootestandardid määravad kindlaks nõuded, millele tooted ja teenused peavad vastama, siis kvaliteedijuhtimissüsteemi standardid fikseerivad nõuded heale juhtimistavale.

Äripäeva poolt väljaantav Tootmise juhtimise käsiraamat on saanud uue peatüki, mis teeb täpse ülevaate kvaliteedijuhtimissüsteemist (KJS).

Kvaliteedijuhtimissüsteem on viis, kuidas organisatsioon juhib ja suunab tegevusi, mis on seotud (kas otseselt või kaudselt) tulemuste saavutamisega. Süsteem sisaldab organisatsiooni struktuuri koos planeerimisega, protsessidega, ressurssidega ja dokumenteeritud teabega, mida kasutatakse kvaliteedi eesmärkide saavutamiseks (näiteks selleks, et täita klientide ja huvipoolte nõudeid, parandada kvaliteedijuhtimissüsteemi või tooteid ja teenuseid).

Kvaliteedijuhtimissüsteemi standardeid ei tohi segi ajada tootestandarditega. Kui tootestandardid määravad kindlaks nõuded, millele tooted ja teenused peavad vastama, siis kvaliteedijuhtimissüsteemi standardid (eriti ISO 9001) fikseerivad nõuded heale juhtimistavale, et saavutada kvaliteet kindlale tootele või teenusele viitamata. Toote ja teenuse standardite, kvaliteedijuhtimissüsteemi standardite ja kvaliteedi parandamise meetodite kasutamise eesmärk on suurendada klientide rahulolu ja organisatsiooni konkurentsivõimet.

Kvaliteedijuhtimissüsteem ei tohi luua liigset bürokraatiat, paberitööd või vähest paindlikkust. Samuti ei tohi kvaliteedijuhtimissüsteem olla rahaliseks koormaks. Kvaliteedijuhtimissüsteemi rakendamise ja elujõulisena hoidmisega seotud kulusid tuleb käsitleda kui investeeringut. Igal organisatsioonil on toimiv juhtimisstruktuur ja see peaks olema aluseks, millele ehitada kvaliteedijuhtimissüsteem.

Äripäeva poolt väljaantav Tootmise juhtimise käsiraamat on saanud uue peatüki "Kvaliteedijuhtimissüsteem ISO 9001:2015". Tutvu käsiraamatuga lähemalt SIIN.  

 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud