Lätlased avavad Eestis vineeritehase

Vineeritehas Kohilas.
Vineeritehas Kohilas.

Tuleva nädala teisipäeval avab Latvijas Finierise kontsern Eestis uue kasevineeritehase, mis toob turule RIGA kaubamärgi tooted.

Latvijas Finieris investeeris Kohila Vineeri 80 miljonit eurot. Uues tipptehnoloogiaga kasevineeritehases töödeldakse 160 000 kuupmeetrit vineeri aastas. Tehases saab tööd 200 inimest.

Latvijas Finierise kontserni eelmise aasta käive oli 196,5 miljonit eurot, tehas tootis 240 000 kuupmeetrit vineeri, kasum oli 12,8 miljonit eurot ning investeeriti 42,3 miljonit eurot. Kontsernis töötab 2500 inimest.

Latvijas Finierisel on äripartnereid enam kui 60 riigis, kuhu eksporditakse 95% vineerist (olulisemad on Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Holland ja Türgi).

Peale põhitegevuse – tootearendus, kasevineeri tootmine ja müümine ning sellega seotud teenuste osutamine – tegeleb Latvijas Finieris metsa majandamise, metsaraie ning sünteesvaigu ja fenoolkile tootmisega. Kasevineer on laialt kasutatav näiteks ehitustööstuses (sise- ja välisseinad, põrandad, tellingud, platvormid) ja transporditööstuses (haagiste, kaubikute ja busside põrandad, haagise seinte ja lagede kate, laevaehitus).

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara