Masina- ja metallitööstuse TOPi 3. koht: AQ Lasertooli tulemust mõjutas ülevõtmine

AQ Lasertooli tehases valmistatakse metalltooteid autotööstusele.
AQ Lasertooli tehases valmistatakse metalltooteid autotööstusele.

AQ Lasertool OÜ viimaste aastate tulemust on mõjutanud peamiselt kahe tootmisettevõtte ülevõtmine 2014. aastal, mis on andnud suurema konkurentsieelise allhanketööde pakkumiseks ja rohkelt lisandväärtust.

Kaks aastat tagasi liideti AQ Lasertool OÜga Jüri alevikus asuv autotööstusele metalltooteid valmistav tehas ning pinnatöötlemistehas Viimsis. Mõlema tehase suurimateks klientideks on autotööstuse turuliidrid.

Praeguseks on Jüri ja Viimsi üksustes jõudsalt parendatud tehnoloogilist võimekust, koolitatud tootmispersonali ning tagatud stabiilsed kasvuväljavaated. Mullu investeeriti põhivarasse kokku 0,9 miljonit eurot.

 

“2015. majandusaasta oli meile jätkuvalt edukas. Kuigi kasumi kasv oli mõnevõrra tagasihoidlikum, suutsime müügimahtusid kasvada 29% võrreldes aastataguse ajaga,” sõnas AQ Lasertool OÜ tegevjuht Rein Volt. Kasvu toetasid peamiselt auto- ja rongitööstuse kliendid, lisaks ka uued kliendid masina- ja aparaadiehitusest. 

Sel aastal on jätkunud töö müügimahtude ja tootmisvõimekuse kasvatamiseks. Samuti on eesmärk pakkuda klientidele järjest keerukamate ja suuremat lisandväärtust omavate toodete valmistamist nii auto- kui rongitööstuses ning endiselt tehakse investeeringuid tootmistehnoloogilisse baasi, et tõsta tootlikkust ja lisandväärtust töötaja kohta.  

“Pakume oma klientidele insenertehnilist tuge kliendi toodete arendamisel ja industrialiseerimisel,” täpsustas Volt.

Ettevõtte müügikäive kerkis 2015. aastal eelnenud aastaga võrreldes 7,7 miljoni võrra 34,2 miljoni euroni. Kasum kasvas sama ajaga 3,3 miljonilt 3,8 miljoni euroni.

AQ Lasertool OÜ on AQ Group AB tütarettevõte, mis tegutseb Eestis alates 2003. aastast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara