ABB kohal tumedad pilved

ABB Groupi juht Ulrich Spiesshofer
ABB Groupi juht Ulrich Spiesshofer

Šveitsi energeetikakontsern ABB teatas, et ettevõtte uute tellimuste arv kukkus kuuendat kvartalit järjest ning ei hakka tõusma niipea, kuna Brexit, USA presidendivalimised ning olukord Türgis on vähendanud nõudlust.

Aastases võrdluses kukkusid ABB uued tellimused 14% võrra 7,53 miljardi dollarini. Analüütikute jaoks oli tegu suure pettumusega: ükski Reutersi küsitletud 17 analüütikust ei oodanud nii kehva tulemust. Ekspertide hinnangul oleks ABB tulemus võinud jääda 8,5 miljardi dollari juurde.

Kolmanda kvartali netokasumiks kujunes 568 miljonit dollarit, mis on 9 miljoni võrra vähem kui aasta tagasi. Analüütikud olid oodanud 555 miljoni dollari suurust netokasumit.

ABB juht Ulrich Spiesshofer selgitas, et Euroopa nõudluse languse peamiseks põhjuseks on Brexit ning selle mõjud, aga ka osade investeeringute märkimisväärsed hilinemised. Ettevõtte tulemusi mõjutavad ka USA presidendivalimised, mis on turgudele lisanud omajagu ebakindlust.

Spiesshofer ei osanud öelda, millal võiks ettevõtte tulemused taas kasvutrendi näitama hakata, vihjates, et ilmselt võtab see aega.

ABB aktsia hind on tulemuste taustal langenud praeguseks 6% võrra, 20,68 Šveitsi frangini.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud