DNB: Investeeringud tuleb muuta targemaks

DNB Panga vanemanalüütik Priit Roosimägi konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.
DNB Panga vanemanalüütik Priit Roosimägi konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.

Tagasihoidliku majanduskasvu tingimustes suurendab jõudsalt kasvav keskmine palk majanduse tasakaalustamatust. Tööjõukulude osakaal sisemajanduse koguproduktist on kiiresti kasvanud ning äritegevuseks kuluva raha osakaal langenud kriisiaegade tasemele, tõdes DNB Panga vanemanalüütik Priit Roosimägi eile Tööstuse Äriplaan 2017 konverentsil.

Tööjõukulude kasvu osas oleme püsinud Euroopa Liidu tipus, samas majanduskasv langes eelmisel aastal selgelt alla keskmise ning sarnane olukord iseloomustab ka lõppevat aastat. Ettevõtetele tähendab see analüütiku sõnul löögi alla sattuvat kasumit. “Majanduse mootoriks olevate tööstusettevõtete, aga ka teiste sektorite jaoks tähendab see tõsist küsimust, kuidas säilitada motivatsiooni siin turul tegutsemiseks,” kõneles Roosimägi.

Lahendus peitub oskuses investeerida innovaatilisse tootmisse. Roosimägi sõnul on viimane aeg tõsiselt mõelda, kuidas toota ja turustada suurema lisandväärtusega kaupa. “Investeeringuid on Euroopaga võrreldes Eestis tehtud küllalt palju, kuid see ei anna enam loodetud efekti. Tootmisvõimsuse rakendatuse tase küündib meil 75%-ni, Euroopa Liidus keskmiselt üle 80%,” näitlikustas DNB vanemanalüütik Priit Roosimägi.

DNB on Põhjamaade finantsgrupp, mis tegutseb Eestis juba üle kümne aasta. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara