Hiina tööstustoodangu kasv üllatas

Naine tehases.
Naine tehases.

Hiina tööstustoodang ning jaemüük kasvas möödunud kuul analüütikute oodatust oluliselt rohkem, vahendab CNBC.

Tööstustoodang kasvas augustis 6,3% võrra, analüütikud prognoosisid 6,1% suurust kasvu. Juulis kasvas tööstustoodang 6% jagu.

Erilist kasvu näitas eeskätt Hiina terasetööstus, kuna viimasel ajal terasesektoris toimunud tootmisvõimsuse vähendamine on hinnad ning kasumid üles lükanud. Hiina kinnisvaramull ning suurenenud ehitusaktiivsus on aga suurendanud nõudlust ehitusmaterjalide järele.

Positiivselt üllatas ka jaemüük. Hiinas kasvas jaemüük möödunud kuul 10,6% võrra, juulis oli sama näitaja 10,2%. Analüütikud olid prognoosinud augustikuuks 10,3% suurust kasvu.

Head uudised tulid Hiina jaoks juba möödunud nädalal, mil avaldatud kaubandusstatistika näitas, et sisenõudlus on suurenenud ning seetõttu kasvas ka import. Ekspordi vähenemine oli samuti väiksem kui prognoositud.

Tõrvana meepotis võib aga mõjuda see, et üldine majandusaktiivsus on Hiinas sel aastal vähenenud. Siiski leiavad analüütikud, et võrreldes näiteks möödunud aastaga on majanduse järsu kokkuvarisemise risk väiksem. Üldised majanduse näitajad on Hiinas praegu stabiilsed.

Hiina ootab käesoleva aasta majanduskasvuks 6,5-7%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara