Ericsson triivib juhita, insenerid lahkuvad

Ericssoni kontor Rootsis.
Ericssoni kontor Rootsis.

Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab, kuidas alates juulikuust ilma tegevjuhita Ericssonis on alanud tippspetsialistide lahkumine – pole selget strateegiat, pole tippjuhti, pole motivatsiooni.

Leht usutab Rootsi inseneride ametiühingu eestkõnelejat Per Norlanderit, kes kinnitab – küll konkreetseid numbreid nimetamata – tippspetsialistide lahkumist, mis järjest hoogu võtab. Sellistel inimestel ei ole probleemi uue töökoha leidmisega. Ericssoni jaoks on lahkujaks aga just sellised spetsialistid, keda firma ise enim vajaks.

Juulis, kui Ericssoni juht Hans Vestberg päevapealt vallandati, ütles nõukogu esimees Leif Johansson, et uue juhi otsimiseks võib kuluda kuid.

„Tuleb aru saada, et pikemat aega tegevjuhita ja selge strateegiata olemine on peaaegu katastroofiline selles valdkonnas, kus uute toodete arendamine käib nii kiiresti,“ ütles üks anonüümseks jäänud allikas Dagens Industrile.

Sügisel oodatakse Ericssonis uusi suurkoondamisi, kuna juulis avaldatud majandusaruandes räägiti täiendavast kokkuhoiu vajadusest. Ericssoni aktsia on vajunud 2012. aasta tasemele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara