Takeda Pharma ravimitehas saab uue omaniku

Takeda Pharma ravimitehas Põlvas.
Takeda Pharma ravimitehas Põlvas.

Ravimitootja Takeda Pharmaceutical Company müüb sügisel Põlvas ravimite pakendamisega tegeleva tehase Takeda Pharma AS-i Ðveitsi ravimitootjale Acino.

ehase juhi Katrin Madissoo sõnul jätkab tehas kolme aasta jooksul pakendamist ka Takedale ning selle aja jooksul viiake senise emafirma tooted järk-järgult välja ja tuuakse Acino omad asemele, kirjutas Eesti Päevalehe Ärileht.

Eelmise aasta sügisel teatas Takeda, et kavatseb Põlva tehase maha müüa, et ülemaailmset tootmisvõrku veelgi optimeerida ning Põlva tehasel soovitati leida strateegiline partner ja tingimuseks seati, et uus firma peab olema valmis tehase üle võtma, et see toimiks edasi ka tulevikus.

Juuli keskpaigas andis Takeda teada, et ostja on leitud ja tehing sõlmitud ning uus omanik on ligi 1300 töötajaga Ðveitsi ravimitootja Acino.

Põlva tehase 2014. ja 2015. aasta müügitulu oli 25 743 000 eurot ja puhaskasum 929 000 eurot.

1992. aastal rajatud ettevõtte nimi oli kuni 2011. aastani Nycomed SEFA AS ja emafirma asus Taanis. Kui jaapanlaste Takeda ostis ligi 10 miljardi euroga terve Nycomedi korporatsiooni, sai Põlva tehasest üks Takeda pakendamisettevõtteid, kus on ka regionaalne turundus ja ravimite laialivedu.

Põlva tehase sihtturud on Baltimaad, Euroopa ja Venemaa ning ravimid tulevad tehasesse korporatsiooni tootjatehastest Saksamaalt, Taanist ja Poolast. 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara