Ettevõtluse kasvustrateegia plaan sai valitsuselt rohelise tule

Ettevõtlusminister Liisa Oviir.
Ettevõtlusminister Liisa Oviir.

Valitsus arutas ja kiitis heaks „Eesti ettevõtluse kasvustrateegia 2014–2020“ rakendusplaani aastateks 2016–2019. Nelja-aastase rakendusplaani kogueelarve on 350 miljonit eurot, millest 73,49 miljonit suunatakse arendusse ja tootmisesse.

Aastatel 2016–2019 panustatakse ärimudelite arendamiseks 28,1 miljonit eurot, arenduse ja tootmise tegevusteks 73,49 miljonit eurot, müügiks ja turunduseks 29,2 miljonit eurot, konkurentsipositsiooni parandamiseks 162,3 miljonit eurot ning kasvualade meetmesse 16,57 miljonit eurot. Sellele lisanduvad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi seotud tegevuskulud 40,28 miljonit eurot, teatas valitsus. 

Järgmistel aastatel jätkub 2015. aastal alanud innovatsiooni- ja arendusosaku pakkumine, mis algatab ja viib uuele tasemele teadlaste ja ettevõtjate vahelist koostööd. Tegutsemist jätkavad 2015. aastal positiivse rahastusotsuse saanud tehnoloogia arenduskeskused ning klastrid, mis süvendavad koostööd muu hulgas ekspordi osas. Jätkub finantstoe pakkumine alustavatele ettevõtjatele, seda nii laenukäenduste kui ka starditoetusena. Samuti jätkub iduettevõtjate arendamine programmis Start-up Eesti 2.0. Alustavate ning potentsiaalsete ettevõtjate potentsiaali avamiseks viiakse ellu arendustegevusi ettevõtlikkuse kasvatamiseks, mis muuhulgas sisaldub ka ettevõtlushariduse edendamise tegevustes.

Sihtasutus KredEx jätkab oma tegevusi, et pakkuda ettevõtjatele võimalikult head finantsinstrumentide valikut.

Olulise komponendi kasvustrateegia rakendusplaanis moodustavad loomemajanduse arendamiseks suunatud vahendid, mis peaksid kasvatama loomemajanduse konkurentsivõimet ning sidustama seda muu majandusega. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Teabevara