Pärnu kolledž hakkab tootmiseksperte koolitama

Tootmine metallitööstusettevõttes CUTform.
Tootmine metallitööstusettevõttes CUTform.

Tartu ülikooli Pärnu kolledž avab uuest õppeaastast ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekaval uue praktikarohke spetsialiseerumissuuna, milleks on tootmiskorraldus. Spetsialiseerumissuuna vajalikkust on väljendanud mitmed tootmisettevõtjad, kuna valdkonnas on puudu pädevatest spetsialistides.

„Peame oluliseks reageerida tööturu vajadustele ja arendada seeläbi oma õppekavasid ja õppesuundi, sest meie suurim eesmärk on tööturul aktiivsed ja lisaväärtust pakkuvad vilistlased,“ rääkis TÜ Pärnu kolledži ettevõtluse osakonna juhataja Arvi Kuura pressiteates.

Ta lisas, et uue õppesuuna loomine avab kindlasti nii piirkonnas kui ka Eestis laiemalt kvaliteetse võimaluse end selles valdkonnas harida või täiendada.

Spetsialiseerumissuuna vajalikkust on väljendanud mitmed Pärnumaa tootmisettevõtjad ning mõtet kinnitanud erinevate organisatsioonide esindajad, sh Eesti kaubandus-tööstuskoda, Pärnu linnavalitsus ja Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskus.

Tootmiskorralduse õppesuund käivitub rakenduskõrgharidusõppena, mistõttu on oluline osa ka praktikal. Suund on arendatud välja koostöös Pärnumaa tootmisettevõtjate ja teiste huvigruppide esindajatega, et luua suurima praktilise väärtusega spetsialiseerumise suund.

„Meie eesmärk on, et õppijad saaksid tootmisvaldkonnas piisavad teoreetilised teadmised, praktilised oskused ja hoiakud ning oleksid võimelised töötama tootmisjuhina. Muidugi on üks meie suurimaid ootusi, et vähemalt osa lõpetanuid looks ise uued tootmisettevõtted ning saavutada nendega edu,“ rääkis Kuura.

Koostöö ettevõtluspartneritega jätkub ka edaspidi, et võimaldada õppijatele tugevat erialast haridust ja praktikakogemust. Õppima on oodatud ettevõtlusest, tootmiskorraldusest, infotehnoloogiast, protsessi- ja projektijuhtimisest huvitatud isikud.

Ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekava on Pärnu kolledži populaarseim õppekava, kuhu asub igal-aastal õppima 60 üliõpilast. Viimastel aastatel on õppekavale kandideerijate arv ületanud õppekohtade arvu 4-5 kordselt. Kui paljud neist spetsialiseeruvad tootmiskorraldusele või spordikorraldusele, selgub õpingute käigus.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud