Statoil kinnitab: aktsiisitõus kukutas diiselkütuse müügi Eestis

Kütuseaktsiisi tõus on jjuba praegu vähendanud tarbimist.
Kütuseaktsiisi tõus on jjuba praegu vähendanud tarbimist.

Statoili andmetel on pärast kütuseaktsiisitõusu tangitud Eestis sadu tuhandeid liitreid vähem diiselkütust. Ettevõtte mootorikütuste müügidirektori Meelis Miguri sõnul on selle põhjal reaalne, et transpordiettevõtete kütuse tarbimine väheneb Eestis kuni 40%.

„Veebruari ja märtsi müügitulemuste põhjal saame tõesti kinnitada, et osa Eesti transpordiettevõtteid on oma tankimiskorraldust muutnud ja alustanud või suurendanud tankimist Lätis, Leedus või Poolas,“ kinnitas Migur.  Ta ütles, et väga detailselt ei ole börsiettevõtte tütarfirmana võimalik müürinumbreid  kommenteerida, aga diislikütuse liitreid, mida varem tangiti Eestis,  kuid nüüd enam mitte, saab kokku sadades tuhandetes liitrites.

Transpordiettevõtted, kes opereerivad Lõuna-Euroopa suunal, otsivad Miguri sõnul aktiivselt võimalusi vähemalt osaliselt oma tankimise viimiseks riikidesse, kus diislikütuse liitrihind on  rohkem kui  10 s/l kohta odavam. „Hetkel kehtiva diislikütuse hinnataseme juures tähendab see transpordiettevõtetele olulist kokkuhoidu peamiselt kulukomponendilt,“ nentis ta.

Loe pikemat lugu Äripäeva teemaveebist Logistiksuudised.ee.

Meelis Migur esineb 27. aprillil ka kütuseturu aastakonverentsil, kus analüüsib TNS Emori poolt läbiviidud kütuseturu uuringut. 

 

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara