Biometaan kui järgmine edulugu

Tauno Trink (IRL)
Tauno Trink (IRL)

Eesti võiks rohkem pürgida biometaani tootmise suunas, kirjutab biogaasi assotsiatsiooni infojuht Tauno Trink (IRL).

Eesti valitsuserakonna juht on sõnastanud Uue Põhjamaa visiooni, mis hõlmab endas nii riigi kaitstust kui ka majanduslikku edukust. See tähendab eesmärgipärast sihtide seadmist ja nende poole püüdlemist mõtestatud tegevusega.

Eesti võiks olla riik, kelle energiajulgeolek ja varustuskindlus on suuresti meie endi (töö)kätes. Ühe võimalusena võiks riiki ehitada sihipärases koostöös selliselt, et määraksime Rootsi kombel omale sarnase strateegilise eesmärgi – olla 2030. aastaks transpordis 100% taastuvaid kütuseid ja 2050. aastaks 100% taastuvenergia allikaid kasutav Põhjala riik. Me ju tahame olla uus ja edukas Põhjamaa –  üks kriteerium selle saavutamiseks võiks olla eelpool nimetatud väljakutse suunas pürgimine. Energiajulgeolek on riigi säilimise alustest, mistõttu peab selle kallal töötamine olema riigi üks prioriteetidest.

Pikemalt loe Äripäevast

NB! Sellest, kuidas saab riik biometaani arengule kaasa aidata, räägib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna ekspert Siim Meeliste 27. aprillil 2016 toimuval Kütuseturu Aastakonverentsil. Tule osalema! 

Osale arutelus

  • Tauno Trink

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud