Eesti valgustitootjad on Euroopas hinnatud

Tarbija ootab valgustilt kolme omadust: odavust, kvaliteeti ja kiiret tarnet.
Tarbija ootab valgustilt kolme omadust: odavust, kvaliteeti ja kiiret tarnet.

Eesti valgustitootjad ekspordivad siinse turu väiksuse tõttu suure osa oma toodangust välisriikidesse, peamiselt Euroopasse, kus tootjate sõnul on Eesti tooted ja nende kvaliteet kõrgelt hinnas.

Kohalikke valgustitootjaid on küll vähe, ent ettevõtjad ütlevad, et turgu jagub kõigile. Valgusteid tootva ja müüva OÜ Ledshop juhatuse liikme Taavi Männi sõnul tuleb läbi löömiseks leida oma niðð ja teha korralikku tööd. "Ühtlasi ei pea alati piirduma kodumaa piiridega, aga sel juhul on vaja veelgi rohkem vaeva näha ning investeerida,“ märkis Mänd.

Ledshop alustas 2012. aastal jae- ja hulgimüügiga, nüüdseks on sellest välja arenenud tööstus, mis hõlmab peale tootmise ka valgustuse planeerimist, projekteerimist ja kavandamist.

Ledshop on tooteid välismaale müünud kodumaiste eksportijate kaudu. Männi sõnutsi on Põhja-Euroopas klientide ootused üldiselt sarnased, aga kaugemal, kus on rohkem päikest, on soovid veidi teised. "Valguslahendused loovad ruumi meeleolu. Valgusti puhul on olulised disain, valgusküllasus ja ohutus," kirjeldas Männi, lisades, et toode valmib paari kuuga ja suur osa toodangust läheb ekspordiks.

Pikemalt loe Äripäevast

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara