Mahu kasv ei ole prioriteet

Tiksoja Puidugrupp AS valiti ka Aasta Mööblitootjaks 2015. Keskel ettevõtte juht Hanno Murrand.
Tiksoja Puidugrupp AS valiti ka Aasta Mööblitootjaks 2015. Keskel ettevõtte...

Mööblitootjate TOPis teisel kohal oleva Tiksoja Puidugrupi juht Hanno Murrand märgib, et tegemist on stabiilselt areneva ettevõttega.

Lääne-Euroopa juhtivatele mööblimüügikettidele magamis­toa­mööblit valmistava ettevõtte viimaste aastate kasumi- ja käibekasv on tulnud põhiliselt olemasoleva kliendibaasi arvelt.

Iga päev konteineri jagu valmistoodangut. “Enamik toodangust on meie enda loodud. Meie disainitud, konstrueeritud ja toodetud mööbel jõuab läbi mööblimüügikettide lõpptarbijani Prantsusmaal, Saksamaal, Inglismaal, Hollandis ja Rootsis. Kogu meie toodang läheb ekspordiks,” rääkis Murrand.

Murrandi sõnul on toodete kõige olulisemaks komponendiks Eesti metsades kasvanud männipuu. Tiksoja Puidugrupi aastakümnete pikkune kogemus ja pühendumus väärindavad eestimaise männi saematerjali sadadeks erinevateks mööbliesemeteks – ettevõtte tehasest väljub iga päev ühe konteineri jagu valmistoodangut.

Enamike klientidega on koostööd tehtud juba üle kümne aasta, mitmetega alates algusest ehk peaaegu 20 aastat. See näitab, et puidutootja on end tõestanud usaldusväärse ja tugeva partnerina nii oma klientidele kui ka hankijatele. “Kuna tegu on masstootmisega, iseloomustab meie tootmis- ja juhtimisprotsessi efektiivsus, ratsionaalsus ja täpsus. Kasutame mööblitootmisalast tipptehnoloogiat ning suur osa meie tootmisprotsessist on automatiseeritud ja robotiseeritud,” kirjeldas juhataja.

Oluline kvaliteet. “Tegeleme jätkuvalt tootmis- ja infotehnoloogia arendamisega, tagamaks tootmisprotsesside tõhusust ja paindlikkust. Meie eesmärgiks on pigem toote ja tootmisprotsesside kvaliteet kui kvantiteet. Tootmismahu kasvatamine ei ole meile peamiseks prioriteediks,” lisas ta.

Osale arutelus

  • Gerli Ramler, kaasautor

    Gerli Ramler, kaasautor

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud