Hääled vaidlevad riigiga maksude üle

Heiti Hääl
Heiti Hääl

Heiti ja Marti Häälele suurosalusega Alexela Gruppi kuuluv Kiviõli Keemiatööstus on teinud riigile ettepaneku ressursitasu ajatamiseks.

Maksuameti andmetel ületab ettevõtte maksuvõlg 650 000 eurot, kusjuures lõviosa moodustavad tasumata ressursitasu (327 583 eurot) ja saastetasu (294 885 eurot). Selle tasumiseks on kokku lepitud maksegraafik.

Heiti Hääl ütles Äripäevale, et tegemist on ettepanekuga riigile ressursitasu ajatamiseks. "Kiviõli Keemiatehasel pole maksuvõlga. Eesti Energia peatas augustis põlevkivi ostmise meilt ja ligi 400 000 tonni põlevkivi seisab kasutamata," ütles ta. Selle kasutamata põlevkivi eest soovib Kiviõli Keemiatehas tasaarveldust. "Selle nimetamine maksuvõlaks pole õige," ütles Hääl. 

Võlad jätavad aga augu ka kohalike omavalitsuste kukrusse. Nii kirjutab tänane Põhjarannik, et Sonda vald seisab aasta lõpus silmitsi eelarveauguga, sest kaevandamisõiguse tasu mittelaekumise tõttu on eelarves puudu 100 000 eurot, mis võib viia olukorrani, kus vald ei suuda oma töötajatele palka maksta. 

Pikemalt loe Äripäevast

Osale arutelus

  • Harry Tuul/Koit Brinkmann

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara