Toiduliit: alkoholipoliitika vajab rahulikku keskustelu

Sirje Potisepp (Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja)
Sirje Potisepp (Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja)

Eesti Toidutööstuse Liidu hinnangul vajab alkoholi reklaami- ja kättesaadavuspoliitika rahulikku keskustelu.

"Toiduliit vaatab murelikkusega alkoholi- ja reklaamipoliitika üliemotsionaalseks muutunud arutelu, mis seab ohtu Eesti rahva tervise huvides olulise probleemi tegeliku lahendamise ning mille tulemus ei ole lõppkokkuvõttes kellegi huvides," teatas liit.

Minister Ossinovski tutvustas alles esmaspäeval eelnõud, mille seletuskiri ütleb, et koostamata on väljatöötamiskavatsus ja sellega seoses on tegemata seaduse nõuetest tulenevad Eesti-kesksed mõjuanalüüsid ning alternatiivsete lahenduste kaardistused, sest eelnõuga on kiire.

Ning eelnõuga on kiire, sest valitsuse tegevusplaanis on valitsus iseendale seadnud lühikese tähtaja. Iseenda teele seatud takistused ei tohiks olla piisavad põhjendused dialoogist ja tõendipõhisusest ning mõjuanalüüsidest loobumiseks.

Teeme Eesti toidutootjate nimel ettepaneku naasta kõikide asjassepuutuvate ettevõtlusliitudega ühise laua taha ning võtame ette valitsuse tegevusplaanis olnud elustiilireklaami teema, sõnastame konkreetse probleemi ja lahendame selle. Kui alternatiivsed lahendused puuduvad, siis läbi seadusmuudatuse, eemaldades inimesed ehk elustiili reklaamidest, ning taastame töörahu tootvas toidu- ja joogitööstuses.

Eesti hinnatud ja armastatud brändid, suurtööstused, suured tööandjad ja maksumaksjad väärivad õigust esitada oma seisukohad ja ettepanekud ning saada ärakuulatud. Me väärime parimat võimalikku poliitikat, mis põhineb mõistlikkusel, avalike ja erahuvide kaalumisel ning kõikide alternatiivide ammendamist enne majandus- ja isikuvabaduste kitsendamist seaduse tasandil.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

04. mai 2018

ADDINOL otsib BALTIMAADE TURU JUHTI

Ariko Reserv OÜ

26. aprill 2018

Tööstusliidrid

Teabevara