Tööstustoodangu tootjahinnad langesid

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta septembris võrreldes augustiga -0,2% ja võrreldes eelmise aasta septembriga -2,8%, teatab Statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas septembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, kemikaalide ja keemiatoodete tootmises ning puidutöötlemises, samuti hindade tõus elektroonikaseadmete ja joogitootmises.

2014. aasta septembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning kütteõlide, toiduainete ja elektroonikaseadmete tootmises, samuti hinnatõus mäetööstuses.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta septembris võrreldes augustiga -0,2% ja võrreldes 2014. aasta septembriga -4,9%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid septembris keskmisest enam naftasaaduste, keemiatoodete ja elektrienergia hinnad, samas tõusid jookide, rõivaesemete ja ehitusmaterjalide hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta septembris võrreldes augustiga -1,9% ja võrreldes 2014. aasta septembriga -6,1%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid septembris keskmisest enam naftasaaduste, elektrienergia ja keemiatoodete hinnad, samas tõusid jalatsite ja põllumajandussaaduste hinnad.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud