HKScan Estonia impordib Soomest elussigu

Teet Soorm
Teet Soorm

Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte HKScan Estonia impordib neljandas kvartalis Soomest pärit elussigu ligikaudu 10% ulatuses enda toodangu jaoks.

„Impordime neljandas kvartalis Soomest elussigu, kuna peame arvestama oma igapäevases töös sellega, et Eestis on sigade Aafrika katku leviku tõttu paljud seafarmid 3. tsoonis ning see omakorda määrab kriteeriumid kuidas sealiha käidelda, lisaks on 3. tsoonist pärit sealihale ekspordikeelud,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm. „Eesti sealiha tootmine on märkimisväärselt vähenenud ja tsoonivabad seafarmid on Eestis enamus kehtivate koostöölepingutega ning selle tõttu on meil vaja lisaks ka väljastpoolt Eestit sigu juurde osta. HKScan Estonia jaoks on oluline, et tooteid ei saa tegemata jätta ning kui on vaja, siis tuleb ka sealiha enda toodete jaoks väljastpoolt Eestit osta,“ lisas Soorm.

„HKScani eeliseks on see, et kuulume rahvusvahelisse ettevõttesse ja meil on Soomes oma lepingulised seafarmid, kust vajadusel saame sigu osta. Meie toodete müügihindadele Soome sealiha kasutamine Eestis mõju ei avalda,“ selgitas Soorm.

Kuna HKScan Estonia varustab enda sealihatoodetega ka Läti ja Leedu turgu, kuhu saab eksportida vaid 3. tsooni käitlemispiiranguteta sealiha tooteid, siis kasutatakse ka nendes toodetes eelkõige Soomest pärit sealiha.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud