Taastuvenergia liidrid

Eesti Taastuvenergia koja juhatuse liikme Rene Tammiste andmetel kasutatakse taastuvenergiat enim soojatootmisel, suurimad on Eestis tuuleenergia tootmisvõimsused, kuid enim toodetakse taastuvenergiat bimoassist.

Rene Tammist rääkis seminaril „Säästlik energia“, milline on praegu Eestis taastuvenergia kasutamine. Tema andmetel oli taastuvate allikate osakaal 2013. aastal 25,6. Sealhulgas 43,14% tarbitud soojusenergiast. Elektrist kuuleb Tammiste sõnul kõige rohkem, kuid selles toodetakse taastuvatest allikatest 13,03%. Transpordis on taastuvate allikate osakaal kaduvväike, ehk vaid 0,24% kõigist transpordikütustest.

Taastuvenergia tootmise võimsusi lisandus kõige kiiremini aastatel 2009 ja 2012. 2009. aastal lisandus kogunisti 119,4 MW. Eelmise aasta lõpuks oli Eestis taastuvenergia elektrilisi võimsusi 407,6 MW. „Viimastel aastatel on kasv siiski pidurdunud,“ nentis Tammist. Põhjuseks on tema selgitusel riigi püüded teha regulatsioonides muudatusi, mis pidurdavad taastuvenergia kasvu.

Enim on Eestis tuuleenergia võimsusi (302,7 MW elektrit). Kiiresti areneb ka biomassi koostootmisvõimsuste kasv, mida tänaseks on 86,45 MWel. Tammiste kinnitusel on kiiresti kasvanud ka taastuvenergia väiketootmine, mida veel mõned aastad tagasi üldse ei olnud.

Eleringi andmetel oli taastuvenergiatoodangus kütuseliigiti eelmisel aastal suurim osakaal biomassil (52% ehk 710 GWh). Järgnesid tuul (42% ehk 576 GWh), biogaas (3% 43 GWh), hüdro (2% hüdro ehk 27 GWh) ja päike (0,04% ehk 0,5 GWh).

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara