VKG Petroter II töötles rekordhulga põlevkivi

Eelmise aasta septembris Viru Keemia Grupis käivitatud teine Petroter-tehnoloogial töötav põlevkiviõlitehas saavutas esimese tööaastaga rekordilised tootmisnäitajad.

Aastaga töötati ümber üle miljoni tonni põlevkivi, teatas VKG. Tulemus tõestab, et tehas töötab stabiilselt ligi 120% võimsusel projekteeritud nominaalvõimsusest, lisas ettevõte.

VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa märkis, et investeering kolme vabrikusse on olnud üle 220 miljoni euro ning uued vabrikud suudavad kalendriaastas töödelda üle kolme miljoni tonni põlevkivi.

VKG Petroter II põlevkivitöötlemistehase võimsus on 3600 tonni põlevkivi päevas. Petroter II projekti hind on 65 miljonit eurot. Täisvõimsusel töötav tehas annab aastas riigile maksutulu üle 14 miljoni euro.

VKG on Eesti üks suuremaid põlevkivi ümbertöötamise ettevõtteid ja maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. VKG annab tööd enam kui 2100 inimesele Virumaal. VKG omandis on kaevandus, seitse põlevkivi ümbertöötamise tehast, sh tehased Petroter I, II ja III, tööstusenergia tootmiskompleks, oma transpordi-, remondi- ja elektritootmisbaasid. Viimase kaheksa aastaga on loodud üle 1200 uue töökoha

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

ADDINOL otsib BALTIMAADE TURU JUHTI

Ariko Reserv OÜ

26. aprill 2018

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

04. mai 2018

Tööstusliidrid

Teabevara