Suurim raamatutrükikoda käivitas uue tootmise

OÜ Print Best käivitas tootmises uue etapi, mis võimaldab tõsta tootmismahtu 50% ja konkureerida Skandinaavia ning Euroopa turgudel suuremahuliste tellimuste eest.

Print Best käivitas tootmise uue etapi, mille investeeringutemaht oli 3,6 miljonit eurot, EASi toetus oli sellest ligikaudu 1 miljon eurot. Investeeringuga soetati kaks uue generatsiooni manrolandi trükiseadet ja 5-värvi manroland Evolution ja 8-värvi Hi print, mis on ühed esimesed Skandinaavias, ütles Print Besti juhataja Tanel Vendeström. Lisaks soetati ka kaks Heidelbergi voltimisliini Stahl. „Kõik seadmed on varustatud uuema põlvkonna  tehniliste lahendustega, mis aitavad viia trükiprotsessi mitmeid kordi efektiivsemaks,“ kinnitas Vendeström.

Investeeringud annavad võimaluse tõsta tootmise mahtu ca 50 % ja lühendavad tunduvalt tellimuse tähtaegu. Vendeströmi sõnul luuakse investeeringute tulemusena juurde kõrge kvalifikatsiooniga töökohti ja ettevõttel on võimalik siseneda Skandinaavia ja Euroopa turgudel suuremate klientide mahulepingute täitmise konkurentsi.

Print Best on spetsialiseerunud peamiselt kõvakaaneliste raamatute ja liimköites tootekataloogide tootmisele. Kogu toodangust moodustub eksport Skandinaaviamaadesse ligikaudu 90%. Tänavuseks käibeks prognoosib ettevõte 9 miljonit eurot. Trükikoda annab tööd ligi 100 spetsialistile ja töötab 24/7.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara