Masinatööstuse Liiduga liitus 3D-printerite tootja

Kevadel liitus Eesti Masinatööstuse Liiduga Eesti esimese 3D-printeri valmistaja OÜ EDM Machinery.

EDM on Tartu Ülikooli spin-off ehk teadusmahukas ettevõte, mis on välja kasvanud Tartu Ülikoolist ja on turule toonud teadaolevalt esimese Eestis valmistatud 3D printeri. Lisaks 3D-printeritele tegeleb EDM ka erilahendusega CNC freespinkide valmistamisega ja tuuakse maale 3D-pliiatseid. Ettevõtte peamiseks sihtgrupiks on väikese või keskmise suurusega ettevõtted, kes soovivad oma tööd efektiivsemaks muuta läbi erilahenduslike CNC freespinkide või 3D printerite.

Ettevõtte juhatuse liikme Kersti Vatteri sõnul plaanivad nad tulevikus edasi arendada 3D-printimise tehnoloogiaid ja tegutseda aktiivsemalt ka välisturgudel. Näiteks 2015. aasta kevadel osaleti 3D-printimise messil Londonis ning sügisel ootab ees MIDEST 2015 Eesti ühisstendil. „Eesti tööstuse väljakutseks ongi eksport ning selleks vajaminevaid teadmisi ja ressursse,“ nentis Vatter.

Liitumises Eesti Masinatööstuse Liiduga nähakse koostöövõimalusi teiste liikmesettevõtetega. „Liidu liikmeks olemine annab kindlasti juurde ka usaldusväärsust ja tõstab teadlikkust teiste ettevõtete seas,“ arvas Vatter.

Eesti Masinatööstuse Liit ühendab metallitöötlemise ning masina- ja aparaadiehitusega tegelevaid ettevõtteid, uurimis-projekteerimisasutusi ja teisi selle tööstusharuga seotud organisatsioone. Masinatööstuse Liidul on 34 liiget.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara