Hiinas on teras odavam kui kapsas

Rauamaagi hind Hiinas kukkus suure aktsiaturu languse tõttu viimase kuue aasta madalamaile tasemele. Sellest tulenevalt on tänase seisuga terase tonnihind odavam kui kapsa oma, ütles börsifirma IG Marketsi strateeg Evan Lucas The Guardianis avaldatud artiklis.

Kolmapäeva öösel langes rauamaagi hind suurel idamaal üle 10%. Tonni rauamaaki saab Hiinast hetkel kätte 44 Ameerika dollari ja 59 sendiga. Suur hinnalangus on mõjutanud ka rauakaevandusettevõtete aktsiaid. Fortest Metalsi aktsia kukkus kolmapäeval 6%, BHP ja Rio omad üle 3%.

Lisaks raua hinnale kukkus viiendat päeva järjest ka nafta hind. Näiteks USA suurtootja West Texas Intermediate'i barrelihind langes 51,65 dollarile. Languses on veel põllumajandussaaduste, näiteks puuvilla ja nisu hinnad.

Hiina aktsiaturg jätkab vabalanguses. Selle takistamiseks on Hiina keelanud kauplemise enama kui poolte turul olevate väärtpaberitega, külmutanud uute aktsiate turule toomise ning loonud suurte maaklerfirmade abil 26 miljardi Ameerika dollarilise stabilisatsioonifondi.

Siiamaani pole meetmetest tolku olnud. Shanghai koondindeks on vähenenud kuuga üle 30%. Ainuüksi kolmapäeval vähenes see 5,9%.

Osale arutelus

  • Urmo Andressoo

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud