VKG avas teise väävlipüüdmisseadme

VKG avas Kohtla-Järve tootmisterritooriumil teise väävlipüüdmisseadme, mis puhastab soojus- ja elektrienergia tootmise käigus tekkivad suitsugaasid väävlist.

Uus püüdmmisseade puhastab gaasid väävlist Novel Integrated Desulphurisation (NID) tehnoloogia järgi.

Põlevkiviõli tootmisprotsessis tekivad energeetilise potentsiaaliga generaator- ja poolkoksigaasid, mida kasutatakse soojuse ja elektri toomiseks. Soojus- ja elektrienergia tootmise käigus tekkivad suitsugaasid puhastatakse väävlist Novel Integrated Desulphurisation (NID) tehnoloogia järgi. Tööstuslike õhuheitmete puhastamine väävlist on prioriteetseks suunaks kogu Euroopa Liidus. See on juba teine seade, mis pandi tööle VKG Energias. Esimene sedalaadi seade lasti käiku juba 2008.aastal. Sõltuvalt töörežiimist püüab üks seade kuni 2000 tonni väävlit aastas, selgitas VKG Elektrivõrgud juhatuse liige Tarmo Tiits.

Hiljuti valminud väävlipüüdmisseadme NID II maksumus on ca 6 300 000 eurot. VKG Energia väävlipüüdmissüsteemi ehitamist toetas 411 564 euro ulatuses Keskkonnainvesteeringute Keskus. Samuti on projekti rahastajaks laenu näol üks Euroopa keskkonnasõbralikumaid pankasid EBRD, kes on antud lahendust samuti pidanud ainulaadseks ja toetust väärivaks.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara