Rakvere piiritusetehases maksab soojuse eest 50% vähem

Eelmise aasta kevadel avas Rakvere piiritusetehas koostootmisjaama, millega alandas märgatavalt ettevõtte jaoks olulise tootmissisendi, soojusenergia hinda. Rakvere piiritusetehase juhid räägivad 14. mail Tööstuse klubis energiatootmise investeeringu tasuvusest tootmiskulude vähendamiseks.

Kohalikul puiduhakkel töötava koostootmisjaama võimsuseks on 10MW soojust ja 1MW elektrit. Sellest võimsusest jätkub, et katta Rakvere piiritusetehase energiavajadus ja varustada soojusega ka Rakvere linna kaugküttevõrku. Ka koostootmisjaamas toodetud elektrist jätkuks ettevõtte omatarbe vajaduse rahuldamiseks, kuid Estonian Spirit OÜ juhatuse liikme Sven Ivanovi sõnul on hetkel kasulikum müüa elektritoodang taastuvenergia võrku.

Koostootmisjaama ehituse alustamisel näitasid arvutused, et uus jaam langetab Rakveres sooja hinda 15-20%. Ivanov ütles toona, et see aitab neil edasi arendada pikkade traditsioonidega piiritusetootmist, mis on väga tundlik energiahindade suhtes. Aastane kogemus on aga andnud veel parema tulemuse. Soojusenergia hind on ettevõtte jaoks varasemast odavam ca 50%.

5. juunil külastab toostusuudised.ee Tööstuse klubi Rakvere piiritusetehast. Estonian Spirit OÜ juhatuse liige Sven Ivanov ja Rakvere piiritusetehase tegevjuht Arno Kangur räägivad, miks otsustas tööstusettevõte hakata ise energiat tootma, kuidas viidi läbi investeering energiatootmisse ja kuidas on tehtud investeering end ettevõtte jaoks tasunud. Juttu tuleb ka, kuidas rohelise energia tootmine aitas ettevõtte jaoks avada uue ekspordituru.

5. juunil Tööstuse klubi Rakvere Piiritusetehases: „Investeering energiatootmisse tööstuse tootmiskulude vähendamiseks“
10:45-11:00 Kogunemine Rakvere piiritusetehases
11:00-11:30 Ettekanne ja arutelu “Energiatootmise investeeringu tasuvus tootmiskulude vähendamiseks"
11:30-13:00 Ringkäik Rakvere piiritusetehases ja koostootmisjaamaga tutvumine
13:00-14:00 sõit Moe peenviinavabrikusse ja kohvipaus
14:00-14:30 „Väikeenergiatootmine tööstusettevõttes: vajaduste selgitamine, finantseerimine, tasuvus“
14:30-15:15 Moe peenviinavabriku ja Viinamuuseumi külastus

Kogemusi jagavad Estonian Spirit OÜ juhatuse liige Sven Ivanov, Rakvere piiritusetehase tegevjuht Arno Kangur, OÜ Green Fuel Energy tegevjuht Sander Saat.

Üritus toimub Rakvere piiritusetehases (Kalda tänav 3, Rakvere) ja Moe peenviinavabrikus (Moe küla, Tapa vald)

Osalemine Tööstuse klubis maksab 89 eurot + km.
Registreeruda saab SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara