Järvamaal tegutsev ettevõte taaskasutab plastikpakendeid 

Järvamaal tegutseva ettevõtte Rexest Grupi põhitegevuseks on plastikpakendijäätmete taaskasutusse võtmine ning plastikust ehitusmaterjalide tootmine.

Ettevõtet eristab jäätmete käitlemisel asjaolu, et toormaterjalina kasutatakse olmemajapidamises tekkivaid määrdunud segaplastijäätmeid,  selgitas Rexest Grupi juhatuse esimees Aarne Saareväli, kelle sõnul on segaplastijäätmete ümbertöötlemine kordi keerulisem kui puhta ning ühetüübilise polümeermaterjali kasutamine. Sellest tulenebki ka plastijäätmete probleemsus globaalsel tasemel.

Ettevõtte seni mahukaimaks üksikprojektiks on Kose-Aruvalla teelõigule rajatud müratõkkeseinad, mille üldpikkus on kaks kilomeetrit. Saarevälja sõnul on selle seina ehitamisel loodusest kõrvaldatud miljoneid plastpakendeid, -karpe ja kilekotte ning need müratõkked võivad jääda kasutusse näiteks järgnevaks 50 aastaks. Peale seda on võimalik materjal taas ümber töödelda, millega on loodud plastijäätmetele „igavene“ ringlus.

Saarevälja sõnul levib arusaam, et toota saab ainult ühetüübilisest polümeersest toorainest. Seetõttu on segaplasti kasutamine unikaalne lähenemine ning teisi sarnaseid tootjaid hetkel maailmast leitud ei ole.

Rexest Grupis valmivad tooted PlastRex ja ELEGRO on taaskasutatud plastikust valmistatud innovaatiline ehitusmaterjal. Oma omadustelt ja kasutusalalt sobivad asendama puitu ja muid ilmastikutundlikke materjale. Lisaks on PlastRex ja Elegro UV- kindel. Tehnoloogiale on sisse antud kolm patenti USA-s ja Euroopas. 

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara