10 põhjust, miks osta tööstusfirmasse robot

Äripäev avaldas 10 põhjust, miks soetada tööstusettevõttese robot.

"Kardetakse, et investeering ei tasu end ära. Ja et robotile ei jätku piisavalt tellimusi," lisas ta. Üks robot maksab keskmiselt 70 000–200 000 eurot.

Äripäev pani Riivesega koos kokku 10 põhjust, miks tasub osta firmasse robot.

1. Kulude kokkuhoid. Robotid aitavad kokku hoida ettevõtte üldkulusid, mis tõstab ettevõtte konkurentsi võimet. Kõige suurema kokkuhoiu saab elektriarvetelt, kuna robotitele pole vaja tagada töötajatega võrdset valguse ja ruumi soojuse taset.
2. Toodete kvaliteedi tõus. Robotid on täpsed ning nende tegevus on ühesugune, tänu millele on võimalik ühtlustada ning tõsta toodete kvaliteeti. Robotite kasutamisel ei tule silmitsi seista töötajate väsimusest ning tüdimusest tulenevate vigadega.
3. Inimtööjõu töötingimuste paranemine. Robotite kasutamisel on võimalik muuta töötajate töötingimusi paremaks, kuna nad ei pea enam töötama ohtlikes tööstusruumides. Lisaks omandavad nad roboteid kasutama õppides programmeerimisoskusi.
4. Tootmismahu suurenemine. Robotid võivad töötada ööpäev läbi ning ka nädalavahetuseti, mis tõstab tootlikkust ning aitab klientide tähtaegadest hõlpsamini kinni pidada.
5. Tootmise paindlikumaks muutumine. Robotid muudavad tootmise paindlikumaks, kuna robotitega on lihtne muuta tootmisprotsesse vastavalt toote disaini või kliendi nõuetele.
6. Jäätmete ja prügi vähenemine. Robotitega kaasneb ühtlane kvaliteet ning väheneb praaktoodete ning jäätmete kogus.
7. Inimtööjõu tervise ning töökeskkonna turvalisuse paranemine. Robotid saavad võtta üle ebameeldivad ning ohtlikud tööülesanded, muutes töökeskkonna turvalisemaks (vähem tööõnnetusi) ning säästes töötajate tervist.
8. Ruumi kokkuhoid. Roboteid on võimalik paigaldada kompaktselt, et hoida kokku väärtuslikku ruumi.
9. Kapitalikulu vähenemine. Robotid muudavad tootmise kiiremaks ning efektiivsemaks, mistõttu on võimalik hoida kokku ka inventari arvel.
10. Tööjõu voolavuse vähenemine. Kõrgete teadmiste ja oskustega töötajaid on üha keerulisem leida ning nende tööjõukulu pidevalt suureneb.

Lugege seda lugu pikemalt edasi Äripäevast!

 

Osale arutelus

  • Triin Adamson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara