Tuulikutootja TUGE Energia kolis Pakri tööstusparki

Konesko väiketuulikute tootmise ja arendamise üksuse ning TUGE kaubamärgi omandanud ettevõte TUGE Energia OÜ sõlmis 5-aastase koostöölepingu PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga.

TUGE Energia alustab PAKRIs seni edukaima kodumaise väiketuuliku, TUGE® 10 tootmist ning plaanib lähiajal arendada ja turule tuua uued 20kW ja 50kW tuulikud.

Konesko AS tegeles aastast 2008 väiketuulikute arendamise ja tootmisega. Tänavu müüdi edasine arendustöö, tootmine ja intellektuaalne omand TUGE Energia OÜ ettevõttele. Ettevõte alustab tuulikute tootmist energia- ja keskkonnatehnoloogiale fokuseerivas PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis ning Konesko AS jätkab ettevõtte tootmispartnerina lepingulise allhankijana.

TUGE Energia ja PAKRI Teadus- ja Tööstuspark sõlmisid 5-aastase koostöölepingu, mille eesmärk on välja ehitada ja seadistada TUGE® väiketuulikute testimis- ja arenduskeskkond ning tootmine PAKRI hoonekompleksis Paldiskis. Koostöölepingu teine osa on leida investeeringud uute tuulikute arenduseks ning sertifitseerimiseks. Investeering tehnoloogia arendusse planeeritakse kaasata läbi PAKRI ja Tehnopoli poolt asutatud Energia- ja Keskkonnatehnoloogia Arenduskeskuse OÜ (RoheTAK), mis tegeleb hetkel osa investeeringu kaasamisega EASist.

“Konesko juhtkond usaldas väiketuulikute edasise arendamise ja tootmise meeskonnale, kelle eesotsas jätkub tugevate kogemustega Konesko endise tuulegeneraatorite osakonna projektijuht Indrek Gregor ning oleme valmis pakkuma tootmistuge nii olemasolevate mudelite kui ka uute tuulikumudelite valmistamisel,” kinnitas Konesko AS tegevjuht Mart Hirtentreu.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud