Rootsi tööstushiid teeb panuse 3D-printimisele

Maailma suurim metallilõikeseadmete valmistaja Sandvik AB suurendab teadus- ja arenduskulusid 3D-printimise vallas, kus lähikümnendil prognoositakse turu kasvu üheksa korda.

Firma palkab Rootsis Sandvikis asuvasse arenduskeskusesse uusi töötajaid, kes hakkavad uurima, kuidas ja kus uut tehnoloogiat firma tootmises ära kasutada saaks, rääkis intervjuus Bloombergile ala tegevjuht Mikael Schuisky.

3D-printimine ei asenda seniseid tootmismeetodeid küll veel niipea, kuid võimaldab lihtsamini toota komponente, mida valmistatakse väga kallitest materjalidest või mis on väga keerulise disainiga, ütles Schuisky.

Kogu protsess on vastupidine senisele loogikale, kus objekt valmib üleliigset massi eemaldades. Selle asemel valmib objekt õhukeste kihtidena materjali lisades.

Printimisel kasutatavate pulbrite turule prognoositakse veelgi kiiremat kasvu. Sandvik toodab metallipulbreid Osprey kaubamärgi all.

3D-printimise kasutamisel on praegu esirinnas lennukitööstus. Uuringufirma IDTechEX prognoosib lähiaastatel kõige aktiivsemat kasutust 3D-tehnoloogiale nafta- ja gaasitööstuses, kus suured kaugused ja keerulised loodustingimused soosivad varuosade printimist kohapeal. Kasvada võib 3D kasutus ka armees, et rindel vajalikke komponente valmistada.

Äripäeva tööstusuudised.ee korraldab Eesti esimese 3D printimise konverentsi 31. märtsil. Täpsem kava avaldatakse peagi toostusuudised.ee leheküljel.

Osale arutelus

  • aripaev. ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara