Adven Eesti kütab Rakvere Farme biokütusega

Adven Eesti AS sõlmis 12-aastase soojusenergiaga varustamise lepingu AS-iga  Rakvere Farmid Ekseko farmi varustamiseks biokütustest toodetud soojusenergiaga.

Adven Eesti projekteerib, ehitab ja finantseerib biokütuse katlamaja koos abiseadmetega, et saavutada Rakvere Farmide Ekseko farmis soojuse tootmise kulude kokuhoid. ASi Rakvere Farmid juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul on seni köetud gaasiga, kuid kuluefektiivsema majandamise nimel otsitakse uusi võimalusi. „Lisaks annab biokütustele üleminek ümberkaudsele metsandus- ja põllumajandussektorile lisakoormust ja töökohti,” täiendas Soorm.

2015. aasta sügisest hakatakse Rakvere Farmide Ekseko farmi kütma biokütustega. Võimalikud kütuseliigid on turvas, saepuru, puiduhake, puit, puukoor. Põhikütuseks saab arvatavalt hakkepuit. Keskmiselt tarbib selline katlamaja päevas ca ühe suure veoauto-koorma hakkepuitu.

Adven Eesti paigaldab 2,5 MW biokütuse katla ning 1,6 MW gaasikatla reserv- ja tipukoormuse katmiseks, vastutades kogu soojusenergia tootmise eest nii uutest tootmisseadmetest, kui seni kasutusel olnud vanemates seadmete
Adven Eesti AS juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul on gaasikatel vajalik üksnes reserv- ja tipukoormuse katmiseks. „Eeldatavalt kaetakse taastuvenergiaga ligi 90% kogu farmi tarbimisest, mistõttu vaatamata suurele investeeringule  Rakvere Farmide kulud energiale langevad,” lausus Heinam.

Adven Eesti AS koguinvesteeringu maht jääb veidi alla ühe miljoni euro, mis sisaldab lisaks biokütuse katlamaja rajamisele ka reserv- ja tipuvõimsuste rajamist ning hoonete- ja teedeehitust.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara