Saaremaa lihatööstus investeerib üle 3 miljoni euro

Laiendamaks oma ekspordivõimalusi, investeerib Saaremaa lihatööstus tootmisse üle kolme miljoni euro. Sellest 25 protsenti annab toetusena Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Saaremaa lihatööstuse juhatuse esimehe Kristjan Leedo rääkis Saarte Häälele, et investeeritakse jahutus- ja külmasüsteemide väljatöötamisse ja konstrueerimisse, masinatesse ja seadmetesse.

Tööstuse katusele paigaldatakse üle 800 päikesepaneeli, mille tulemusel alaneb tootmisjääkide maht, tarbitakse vähem elektrienergiat, tõstetakse tootmisjõudlust ja toodetakse eksporditurgudele kõrgema lisandväärtusega tooteid. Investeering tagab toodetele kõrgema kvaliteedi ning pikema säilimisaja, mis võimaldab tööstusel edaspidi eksportida toodangut ka Eesti naaberriikidest kaugemale.

Lisaks kõrgema lisandväärtusega toodetele on projektis tingimuseks seatud, et Saaremaa Lihatööstus peab kas inimesi tööle juurde võtma või tõstma praeguste töötajate palka. Palgafond peab kasvama 15 keskmise brutopalga ulatuses. Saaremaa Lihatööstus plaanib teha mõlemat: võtta juurde nii uusi töötajaid kui ka tõsta veidi palka neil, kes hakkavad uute tööülesannetega tegelema.

Loe edasi Saare Häälest.

Osale arutelus

  • Toostusuudised. ee

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud