Kaks Eesti väiketööstust jõudsid Euroopa parimate sekka

Prantsusmaal Lyonis kuulutati välja Euroopa keskkonnasõbralikumad ettevõtted. Üle 150 ettevõtte seast said parimate sekka Eesti ettevõtted WERROWOOL ja AusDesign, kes pälvisid þüriilt tunnustuse.

Konkursile esitati kokku üle 150 kandidaadi, kellest valiti parimate sekka 16 nominenti kümnest riigist. Þürii liikme ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmuse sõnul oli konkurss varasemast tihedam, sest kandidaatide tase on oluliselt tõusnud. Eesti jõudis parimate sekka lausa kahe ettevõttega.

Keskkonnajuhtimise kategoorias jõudis nelja parima sekka Eesti tselluvilla tootja OÜ WERROWOOL, kes toodab Eesti paberijäätmetest keskkonna- ja tervisesõbralikku ning innovaatilist soojustusmaterjali. WERROWOOL paistis silma läbimõeldud keskkonnajuhtimise poolest, mille tõenduseks on neil EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi tunnistus. Toote väljatöötamise kandvaks ideeks oli terve tootmistsükli keskkonnasäästlikkus, alates toormaterjali (vanapaberijäätmete) varumisest, kuni toote käitlemiseni elutsükli lõpus. Tselluvilla tootmiseks kulub umbes 30 korda vähem energiat võrreldes kivi- ja klaasvilla tootmisega.

Rahvusvahelise koostöö kategoorias jõudis kolme parima sekka rõivatööstuse jääkide taaskasutaja OÜ AusDesign, kes toodab Eestis uusi rõivaid Bangladeshi rõivatööstuse ületoodangust, et vähendada suurtootmise keskkonnamõju. Iga selliselt valminud rõiva puhul jääb kasutamata 91 protsenti vett ja 86 protsenti energiat võrreldes sarnase, uuest materjalist valminud tootega. Tootmisjääkide maht väheneb poole võrra.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara