Liviko hakkas kasutama uut viinatootmise tehnoloogiat

AS Liviko alustas viina tootmist Eestis ainulaadse hõbefiltratsiooni meetodiga.

Tegu on ainulaadse kolmekordse kaskaadfiltrisüsteemiga, mille osaks on Eestis unikaalne 29 hõbefilterelemendiga süsteem ning poleerimisfilter. Kodumaisest teraviljast hõbefiltratsiooni meetodil valmiv viin kannab Hõbe Vodka nime ja saab lõppviimistluse käsitööna.

„Hõbefilterelementidega filtri ainulaadsed keemilised omadused annavad Hõbe Vodkale tippklassi viinale iseloomuliku täiusliku kirkuse ja puhtuse. Kolmekordsed kaskaadfiltrid teevad tootmisprotsessi ajaliselt kolm korda pikemaks, kuid kõrge kvaliteedi tagamiseks väikeste partiidena valmiv ning käsitööna lõppviimistletav Hõbe Vodka on seda väärt,“ ütles AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi.

Uus tehnoloogia on välja töötatud Venemaa teadusettevõttes ja selle seadistasid koos Liviko tehnoloogidega Ukraina hõbefiltratsiooni tehnoloogiale spetsialiseerunud ettevõtte tehnoloogid.

Hõbefiltratsiooni hakati esimest korda kasutama 12 aastat tagasi Venemaal, sellest ajast alates on seda tehnoloogiat hakanud kasutama paljud tootjad üle maailma, sealhulgas nii Ukrainas, Venemaal kui ka USA-s, kokku 40 riigis.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud