Tesla ehitab Nevadasse hiigeltehase

Elektriautode tootja Tesla rajab USA Nevada osariiki hiigeltehease, mis läheb maksma 5 miljardit dollarit, vahendab zdnet.com.

Senise info põhjal hakatakse uues tootmisüksuses tegelema nii elektrisõidukeid puudutava uurimistööga kui ka tootmisega. Tehase asukohaks on valitud Reno linna lähedusse jääv tööstuspark ning tehase põhitoodangu moodustavad elektriautodele mõeldud akud.

Juulis teatas Tesla, et uus tehas, mis hakkab tööd pakkuma ca 6500 inimesele, muudab arusaama sellest, kuidas võib suures mahus akude tootmine välja näha.

Tesla partneriks uue tehaseprojekti juures on Panasonic. Omavahel on kokku lepitud, et Tesla investeerib tootmiseks vajaliku maasse, hoonetesse ja kommunikatsioonidesse ning Panasonic vastutab investeeringute eest seadmetesse ja masinatesse.

Tesla ja Panasonicu tehast nähakse ka kui uut uurimiskeskust, kus hakatakse tegelema elektrisõidukitele mõeldud akude arendamisega. Nimelt on elektriautode akud tihtipeale lühikese kestvusega ning uues tehases nähakse potentsiaali selle probleemi leevendamiseks.

Seniste prognooside kohaselt hakkab hiigeltehas laiuma ühtekokku 900 000 ruutmeetril ning tegevust peaks see alustama 2017. aastal.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara