Sulling: Eesti toidukauba vastu tuntakse huvi Aasias ja Aafrikas

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles Riigikogu majanduskomisjoni istungil, et Eesti piimatoodete vastu tuntakse kaugetel turgudel huvi.

„Olen viimaste päevade jooksul saanud mitmelt poolt maailmast positiivseid indikatsioone, et Vene turu ärakukkumise tõttu ülejäävat piima on meil ühel või teisel kujul võimalik kaugemale müüa. Huvi on nii Aasia kui Aafrika riikidel, kuid tuleb silmas pidada, et selline müügitöö nõuab diskreetsust ja korrektsust ning seetõttu on konkreetsetest riikidest, mahtudest ja hindadest veel vara rääkida,“ toonitas Sulling.

Tema sõnul teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Eesti toodete ekspordivõimaluste leidmiseks tihedat koostööd Eesti Piimaliiduga ning ka veterinaar- ja toiduametiga, kellelt tuleb esimene informatsioon, kas ja kuhu on Eestil võimalik oma kaupu saata.

„Meie esimene siht on leida turud, kuhu pääseb võimalikult kiiresti,“ toonitas Sulling.

Piimatootjate abiga on nüüdseks ka selgunud, milliseid tooteid on Eesti valmis potentsiaalsetele turgudele müüma.

„On selge, et Aasias ja Aafrikas on hoopis teine vajadus kui Eesti lähiturgudel. Eesmärk on leida võimalikult kõrge lisandväärtusega tooted. Piimatootjate sõnul on mõistlik pakkuda erinevate toodete kombinatsioone ning kõige tulusam oleks korraga müüa juustu, võid ja vadakupulbrit,“ märkis Sulling.

Minister kinnitas, et on praeguses olukorras valmis Eesti ettevõtjaid müügitöös aitama ning tema sõnul on uute müügivõimaluste leidmiseks perspektiivi

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara