Soome firmad otsivad Eestis pidevalt tootmispindu

Soome tootmisettevõtted käivad iga nädal Eestis tootmisvõimalusi uurimas, kinnitas 1Partner Kinnisvara Soome klientide konsultant Juha Ajakainen. „Just praegu astus mul üks klient autost välja,“ märkis ta.

Ajakaineni kinnitusel huvituvad põhjanaabrite tootmisettevõtted just uutest ja kaasaegsetest tootmispindadest ning kunagisi nn nõukogudeaegseid  hooneid pole välisettevõtetele mõtet pakkuda. Seejuures on kõige suurem huvi 500-2000 ruutmeetriste tootmispindade vastu ning piirkondadest on eelistatuim Harjumaa.

„Kõige suurem on huvi metallitööstuse poole pealt, aga huvi tuntakse ka teistest sektoritest nagu plasti- ja klaasitööstus,“ selgitas Ajakainen.

1Partner Kinnisvara teatel avab Soome metallitööstusettevõte Mecanova mai lõpus Pärnus tehase, kus saab tööd 30 inimest. Tegu on Soome ettevõtte otsusega kolida oma tootmine Ungarist Eestisse.

„Kindlasti tuleb sarnaseid uudiseid veel,“ kinnitas Ajakainen ja lisas, et mõni uudis tuleb juba juulis ning mõni lükkub ilmselt aasta teise poolde. 

Konsultandi sõnul on Soome ettevõtete huvi Eestis asuvate tootmispindade vastu tingitud soovist leida senisest odavamaid tootmisvõimalusi.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara