Kaare: tajutav on hoopis toormehindade kasv

ASi Kalev juhi Kaido Kaare sõnul statistikaameti tootjahinnahindeksi vähenemine ettevõttele mõju avaldanud ei ole, pigem on tunda toormehinna tõusu.

Kaare nentis, et statistikaameti poolt arvutatud tootjahinnaindeksi vähenemise aluseks olevate näitajate odavnemine Kalevile märkimisväärset mõju ei ole avaldanud.

„Meie valdkonnas on pigem tajutav oluline toormehindade kasv, eriti kakao hinnatõus. Seetõttu ei ole ette näha ka tootmise odavnemist,“ kommenteeris Kaare.

Ei Kalevile ega Põltsamaa Felixile pole Kaare sõnul olulist mõju avaldanud ka olukord Ukrainas. Kumbki ettevõte ei ole nimetatud turul aktiivne ega kasuta Ukrainast pärit tooraineid.

Statistikaamet teatas täna, et tööstustoodangu tootjahinnaindeks vähenes märtsis võrreldes veebruariga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga -2,6%.

Eestis valmistatud tööstustoodete hindade muutust iseloomustav indeksit mõjutas eelmise kuuga võrreldes enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises, samuti hindade tõus mäetööstuses.

2013. aasta märtsiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning elektroonikaseadmete tootmises, samuti hinnatõus puittoodete tootmises.

Kui mullu tööstustoodangu toojahinnaindeks kasvas, siis alates käesolevast aastast on tootjahinnaindeks olnud langustrendis.

 

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara