Eesti Energia uue õlitehase töötsükkel jäi lühikeseks

Pärast pikka viivitust eelmisel nädalal lõpuks tööle hakanud Eesti Energia uus Enefit 280 tehnoloogial põhinev õlitehas on praeguseks taas peatatud, kirjutas Põhjarannik.

ASi Eesti Energia Õlitööstus juhatuse liige ja tehniliste küsimustega tegelev Aleksandr Kaidalov selgitas lehele, et eelmisel nädalal, kui Eesti Energia juht Sandor Liive kaunistas uhkelt oma nägu Auverest pärineva põlevkiviõliga, oli tehas Enefit 280 testprogrammi kohaselt juba töötanud ettenähtud 72 tundi. Kontrolliti selle toodangu kvaliteeti ja seejärel peatati tehas sujuvalt.

Selle nädala lõpuks pannakse tehas taas tööle. Sellest, kui kaua ja millises reþiimis seade edasi töötab, keeldus Aleksandr Kaidalov rääkimast. Samas sai teatavaks, et kui tehas praegu ajuti töötabki, siis mitte täisvõimsusel – toorme etteande osas on see koormatud umbes 70% maksimumist (läinud sügisel oli koormus umbes 50% kavandatust).

Enefit 280 ehitus ja jätkuv seadistamine läksid energiakontsernile maksma ligi 250 miljonit eurot. Käivitusprotsess – seadistamine ja etapiline koormuse tõstmine – on veninud juba enam kui aasta. Loe lisa Põhjarannikust.

Osale arutelus

  • Harry Tuul

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara