Kuidas kasvatada efektiivsust tootmises?

Efektiivsuse otsimine on teema, millega paljud tootmisfirmad tegelevad igapäevaselt. Kuid nagu näitab praktika, võivad hästi läbi mõeldud tegevused anda ettevõttele suhteliselt lühikese ajaga märkimisväärseid tulemusi.

Paari aasta eest - täpsemalt 2012. a esimeses pooles - oli turva- ja tuletõkkeuksi valmistav AS Saajos märkimisväärses kahjumis. Tänaseks on ettevõte tänu õigetele juhtimisotsustele justkui ümbersündinud: tellimuste portfell on varasemaga võrreldes kasvanud 6 korda ning selle aasta aprillist kujuneb ilmselt ettevõtte läbi aegade edukaim kuu.

Või siis teine näide. Plastisektoris tegutsev AS Talent Plastics Tallinn otsustas mõne aja eest oma tootmises rakendada Lean juhtimise põhimõtteid. Selle tulemusena sai ettevõte 2012. aastal kokku panna nimekirja umbes 70 erineva parendusega, mis tõid kokkuhoidu 90 000 eurot. 2013. aastal oli ettevõttel töösse võetud 50 parendust, mis andsid kokkuhoidu umbes 80 000 eurot. Samal ajal investeeris ettevõte ise parendustesse 2 aasta jooksul vaid 12 000 eurot.

„Kui rääkida, mis oli meie jaoks edu võti, siis oli see fookuse liikumine protsessilt-meeskonnalt inimesele. Leani juures on üks element inimeste kaasamine ning see eeldab nende pühendumust,“ selgitas Talent Plasticsi arendusjuht Margus Peek.

Need on vaid mõned näited, kuidas on kohalikud tootmisettevõtted oma tootmisprotsesse efektiivsemaks muutnud.

Saajose, Talent Plasticsi ja mitmete teiste ettevõtete kogemusi efektiivsuse tõstmisel saab kuulata-näha juba 15. mail toimuval  Äripäeva Tööstusuudiste seminaril Kuidas kasvatada efektiivsust tootmises.

Seminaripäeva esimeses pooles annab konsultant ja koolitaja Ingrid Joost ülevaate sellest, kus toimub tootmisettevõtetes tavaliselt raiskamine. Energiaturg.ee juhataja Pirmin Tamme ettekanne keskendub elektrienergia grupiostude positiivsetele ja negatiivsetele praktikatele Eestis ning PROLOGi juhatuse liikmed Tõnis Hintsov ja Tom Annikve tutvustavad, kui palju rahalist võitud annavad ettevõtetele ühishanked. Päeva esimese poole lõpetab EASi toetuste valdkonna juhi Tarvo Kallase ettekanne, mis tutvustab EASi uusi toetusi tootmisettevõtetele.

Seminari pärastlõunasel sessioonil keskendume ettevõtete kogemuslugudele efektiivsuse otsinguil ning sõna saavad AS Saajos, AS Talent Plastics Tallinn, AS Toode, Columbus Eesti AS ning Eolane Tallinn. Seminarile saab registreeruda läbi SIIN asuva registreerimislingi.

Seminari soodushind on kuni 5. maini registreerudes 179 eurot (koos km-ga 214,80 eurot). Mitme osaleja korraga registreerumisel ühest maksjafirmast kehtib erihind 161,10 eurot (km-ga 193,32 eurot) osaleja kohta. Alates 6.maist kehtib seminaril täishind 229 eurot (koos km-ga 274,80 eurot).

Lisainfo ja registreerumine: Tööstusuudised.ee toimetaja Raigo Neudorf (raigo@toostusuudised.ee või 51 69 747).

Seminari programm:

Kogemusseminar Kuidas kasvatada efektiivsust tootmises?
15. mail TTÜ Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses MEKTORY (Raja 15, Tallinn)

9.00 – 9.50 Registreerimine ja hommikukohv värske Äripäevaga
9.50 - 10.00 Seminaripäeva avamine. Päeva juhib Tööstusuudised.ee toimetaja Raigo Neudorf
10.00 – 10.30 Kus toimub tootmises tavaliselt raiskamine? Konsultant ja koolitaja Ingrid Joost
10.30 - 11.00 Kui palju rahalist võitu annavad ettevõtetele ühishanked? PROLOGi juhatuse liikmed Tõnis Hintsov ja Tom Annikve
11.00 – 11.30 Millised on elektrienergia grupiostude eelised ja ohud? Energiaturg.ee juhataja Pirmin Tamm
11.30 – 12.00 Milliseid uusi EASi toetusi saavad tootmisettevõtted oma arenguks kaasata? EASi toetuste valdkonna juht Tarvo Kallas

12.00 – 13.00 Lõuna

13.00 – 13.30 Kuidas AS Saajos tootmine oma 6 korda suurema tellimuste portfelliga hakkama saab? AS Saajos juhatuse esimees Jaan Allem
13.30 – 14.00 Millised on tellimuspõhise tootmise väljakutsed tootmise efektiivsuse tõstmisel? AS Toode ostujuht Anders Eensalu ja Columbus Eesti ASi konsultant Andres Ploom

14.00 – 14.30 Energiapaus

14.30 – 15.00 Kuidas Talent Plastics Lean juhtimise abil 2 aastaga 160 000 eurot kokku hoidis? Talent Plasticsi arendusjuht Margus Peek
15.00 – 15.30 Rahvusvahelise ettevõtte kogemus efektiivsuse otsinguil. Enics Eesti endine juht Emöke Sogenbits
15.40 Seminaripäeva lõpp

*Korraldaja jätab endale õiguse viia programmis sisse muudatusi

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara