Gazprom tõstab Ukrainale gaasi hinda 44%

Venemaa gaasihiid Gazprom tõstis Ukrainale müüdava gaasi hinda 44%, kuna soodushinnaga gaasi müügi kokkuleppe aeg sai ümber.

See asetab veelgi raskemasse rahalisse seisu Ukraina valitsuse, mis peab praegu IMFiga kõnelusi rahvusvahelise abipaketi kokkupanekuks, vahendab agentuur Bloomberg.

Gazprom teatas, et hinnatõus tuleb, kuna Ukraina on 2013. a algusest ostetud gaasi eest võlgu 1,7 miljardit dollarit.

"See tuleb, sest Ukraina pole täitnud oma kohustust maksta ära võlad 2013. a tarnitud gaasi eest ning praegused tarned on 100% maksmata," ütles Gazpromi juht Alexei MIller. "Soodushinda enam kasutada ei saa."

Soodushinna kauples Venemaalt läinud aasta lõpus välja Ukraina tagandatud president Viktor Janukovitš, kui oli jätnud allkirjastamata assotsiatsioonileppe ELiga.

Gazpromi samm suurendab riski, et firma võib ähvardada gaasitarned Ukrainale sootuks katkestada. Ukraina ostab poole gaasist Venemaalt. 2006. aastast on tarneid katkestatud vähemalt kahel korral.

Ukraina kaudu saab 15% oma gaasist ka Euroopa.

Gaasi hind tõuseb 268,5 dollarilt tuhande kuupmeetri eest 385,5 dollarile. Euroopa tarbijatele on keskmine hind tänavu 382 dollarit.

Ukraina energeetikaministri Juri Prodani sõnul läheb sel nädalal Moskvasse Ukraina delegatsioon, et gaasi hinna üle läbirääkimisi pidada.

 

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud