Varrak: teadlased ja ettevõtjad peavad istuma ühise laua taha

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak märkis eile toimunud Targa Tööstuse konverentsil, et teadlased ja ettevõtjad peavad istuma ühise laua taha, sest ühiskond nõuab seda.

Varrak käsitles oma ettekandes ülikoolide ja ettevõtete koostöövõimalusi.

„Tänane ülikool ei saa hakkama selleta, et ta ei panusta ühiskonda. Jõuliselt on kasvanud sünergia teaduse, õpetamise ja innovatsiooni vahel. Tahame, et kaasaegne teadus jõuaks ettevõtetesse,“ selgitas Varrak ülikoolide motivatsiooni ja lisas, et teadlased omakorda huvituvad reaalsete probleemide lahendamisest ning tudengid erialastest praktikavõimalustest.

„Kui ettevõtetega suhtlus algab, jõuame tihti selleni, et kaardistame ettevõtete ja ülikooli vajadused ning tihtipeale need ühtivad, kuid mitte üks-üheselt. Lisaks tuleb silmas pidada, et teadlane ja ettevõtja ei räägi ühte keelt. Tegelikult räägitakse ühest asjast, lihtsalt erinevate mõistetega,“ tutvustas Varrak peamisi komistuskivisid.

Varraku sõnul huvituvad ettevõtted värsketest ideedest ning selles osas on ülikoolidel võimalik pakkuda vägagi atraktiivset koostööd.

„Mida rahvusvahelisem on ülikool, seda rohkem leiab uusi ideid. Ettevõtted on täna selle eest nõus maksma,“ vahendas Varrak TTÜ kogemust.

„Väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel on suur huvi koostöö vastu ning paljud said koostöö osas maigu suhu kui EAS pakkus innovatsiooniosaku meedet, kus puudus omafinantseeringu nõue. Palju huvituti prototüüpimise seadmete kasutamisest, sest oli soov arendada, kuid puudus arendustegevuseks vajalik raha,“ kirjeldas prorektor varasemat koostööd ja tõdes, et ülikoolide puhul on sageli probleemiks see, et ei osata oma kompetentse ettevõtetele pakkuda.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara