Ensto Enseki ärikasum kasvas kahekordseks

Elektriseadmete tööstusettevõtte Ensto Ensek AS ärikasum kasvas mullu kahekordseks, samas kui müügitulu kasvas viimaste aastate trendi jätkates 7,8 protsenti.

Ensto Ensek AS juhatuse liikme Peeter Mõrra sõnul tuli kasum tootlikkuse parandamisest ja Euroopa Liidust väljaspool olevate turgude müügitulust. „Euroopa Liidus seisab majandus enamik riikides, kuid väljaspool liitu on toimunud kasv. Kasutasime seda võimalust ära,“ märkis ta.

Mõrra sõnul on ettevõtte käive viimastel aastatel stabiilselt 5-8 protsenti kasvanud, suuri hüppeid pole ettevõte teinud. Ka käesoleval aastal oodatakse kuni kümne protsendilist müügitulu kasvu. „Kasv saab tulla taas väljastpoolt Euroopa Liidu ja Venemaa turgusid,“ ütles ta.

Väljavaated Euroopa Liidu turul kasvamiseks on endiselt väikesed, samuti võib Mõrra ütlust mööda üsna kindel olla, et poliitiline olukord Venemaal ja Ukrainas pidurdavad neis riikides müüki. „Tänase seisuga ei ole Venemaal ja Ukrainas toimuv veel mõju avaldanud, esimese 12. nädala müüginumbrid on täitsa normaalsed olnud,“ rääkis Mõrd. „Sellegipoolest hindame loomulikult olemasolevaid riske ja teeme oma majandusprognoose nende järgi.“

Käesolev aasta on Ensto Ensek ASi jaoks alanud töiselt ja Mõrra sõnul võib ettevõtte käekäiguga rahule jääda. Aasta jooksul on plaanis investeerida 1,7 miljoni euro eest seadmetesse ja jätkata tootmise efektiivsuse suurendamisega. Möödunud aastal tehti kokku investeeringuid 6,5 miljoni euro eest, millest 5,5 miljonit moodustas Tallina tehasehoone ja kinnistu ost. Ülejäänud miljoni eest investeeriti põhivarasse.

Mõrra sõnul suuri muudatusi 2013. aastal äritegevuses ei toimunud, küll aga liideti oktoobris aktsiaseltsiga Eestis Ensto tooteid turustav müügiettevõte Ensto Elekter AS. Liitumise eesmärgiks oli lihtsustada logistikaprotsesse, parandada toodete tarnekindlust lõppkliendile ja vähendada üldkulusid.

Ensto Ensek ASi müügitulu möödunud aastal oli 67,3 miljonit eurot, mis on 5,1 miljonit rohkem kui 2012. aastal. Ärikasum tõusis 2012. aasta 3,4 miljoni euro pealt 6,9 miljoni peale.

Osale arutelus

  • Eliisa Matsalu

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara