Kui vaid oskaks toormehindu ette näha!

Tootmisettevõtte kasumiaruandes on suurimaks kuluartikliks müüdud toodangu maksumus (COGS- Cost of Goods Sold). Selle näitaja muutus vaid protsendipunkti võrra võib tähendada kümneprotsendilist kasumikorrektuuri, kirjutab OÜ Sensei juhataja Illimar Paul.

On vana tõde, et müük loob kasumi tekkeks eelduse, kuid teenitava kasumi suurus sõltub ostujuhtidest. Ostmise muudab keeruliseks teadmatus. Reeglina ei tea me ette klientide nõudluse täpset iseloomu, ega oska ennustada toorme, komponentide ja teiste tootmissisendite hinnaliikumisi.

Üha sagedamini on Eesti ostujuhid hakanud esitama küsimusi, kas oleks võimalik saada reaalajas:

1. Kõikide ettevõtet huvitavate materjalide pakkumise süvaanalüüse, sh
          a. Pakkumise ja nõudluse tasakaal;
          b. Globaalsed varude tasemed;
          c. Hinnamõjutajad;
2. Äritsükli korrelatsioonianalüüse (seosed üldise majanduskeskkonna arengute ja huvipakkuva materjali hinnaliikumise vahel);
3. Täpseid materjalide hinnaliikumiste prognoose, mis võimaldavad kasutada õigeid sisseostustrateegiaid ning ajastada tehinguid;
4. Monitoorida tarnijate hinnakujunemist;
5. Näha ette tooraineturgude riske;
6. Alandada ülalloetletud võimekuste toel ettevõtte materjalikulusid vähemalt 5-15% võrra?

Hea uudis - see kõik on võimalik. Kõikidele tingimustele vastavat teenust pakutakse sealjuures mugava pilvepõhise veebiteenusena Kairoscommodities.com, mida tutvustab 27. märtsil Tallinnas toimuval 10. Ostujuhtimise Aastakonverentsil ettevõtte tegevdirektor Soren Vammen (Taani).

Eestis tuntud ettevõtteist leiame Kairoskommodities.com kasutajate seast näiteks: JeldWen, Flexa, NCC, Maersk, Andritz, ThyssenKrupp, Knauf, Orkla, Sanistal, Siemens, Heineken, Arla, Takeda, Metso, Leaf, DeLaval, Daimler, Hapag-Lloyd, Claas, Absolut Vodka, Tesco, Velux, Bosch, Berendsen, Rockwool jt.

10. Ostujuhtimise Aastakonverentsi korraldavad Äripäev koostöös Sensei, IFPSM-i ja PROLOG-iga. Ostu- ja tarneahelate juhtimise trende ning parimaid praktikaid tutvustavad lisaks kolmele Eesti esinejale valdkonna arvamusliidrid Kanadast, Suurbritanniast, Taanist, Saksamaalt, Indiast ja Filipiinidelt. Konverents on vaieldamatult kümnendi suursündmuseks, kuna sellise kaliibriga valdkonna tähtesinejate kontsentratsioon on siinmail haruldane.

Päevakorras olevad teemad on olulised igale tootmis- ja kaubandusettevõttele ning suunatud eelkõige strateegilisele juhtimistasandile. Seega soovitame lisaks ostu- ja tarneahelajuhtidele ka tegev- ning finantsjuhtide aktiivset osavõttu. Tänapäeval pole enam uudiseks, et edukaimate ettevõtete tippjuhid pärinevad justnimelt ostu- ja tarneahelajuhtide seast. Nimelise näitena olgu siinkohal ära toodud kasvõi Apple juht Tim Cook.

Põhjaliku vaatluse alla tulevad ostujuhtimise evolutsioon, trendid, hea praktika ja innovatsioon nii Eestis, Euroopas, kui maailmas laiemalt. Sealhulgas strateegilise ostutegevuse integreerimine e-hangetega, materjali- ja komponenditurgude hinnaliikumiste prognoosimine, ülemaailmse ostujuhtimise standardi kasutamine praktikas jms. Arvestatav saab olema rõhuasetus ostu- ja tarneahelate juhtimise valdkonna professionaalide personaalsel arengul, mis on maailma edukaimate ettevõtete hinnangul üks nende järgneva kümne aasta viiest olulisimast väljakutsest.

Osalejad saavad praktilisi juhiseid tulemuslikuks ostmiseks Indiast ning loomulikult võimaluse isiklike kontaktide loomiseks konverentsil esinevate väliskülalistega, kes on otseseks ühenduslüliks 250 000 ostu- ja tarneahelate juhtimise professionaaliga üle maailma.

Eesti tänase ostujuhtimise taseme tutvustamisel väliskülalistele on meil au esitleda hiljuti juurutatud Selveri täisautomatiseeritud tarneahela planeerimis- ja juhtimislahendust, mis on turu keskmisest arengutasemest tugevalt ees.

Konverentsi töökeelteks on eesti- ja inglise keeled (sünkroontõlkega).

Osavõtutasud:

Ühe osaleja tasu, kui ühest firmast osaleb vähemalt neli inimest - 250 eurot
Ühe osaleja tasu, kui ühest firmast osaleb vähemalt kaks inimest - 300 eurot
Ühe osaleja tasu - 350 eurot
Kõigile hindadele lisandub käibemaks 20%.

Registreeruda saab SIIT.


 

Osale arutelus

  • Illimar Paul

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara