TTÜ: teeme koostööd nii Ericssoni kui Mitsubishiga

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektori Tea Varraku kinnitusel on ülikoolil välja kujunenud hea koostöö mitmete nimekate tööstusettevõtetega.

Kuigi ülikooli ja ettevõtete koostööprojektide täpset arvu on raske välja tuua, on TTÜ-l pidevalt käimas mitu projekti nii Eesti Energiaga seotud ettevõtetega kui ka Eleringiga.

„Erasektorist on meil mitu projekti Ericsson Eestiga ning Mitsubishi Motors Corporationi ja Mitsubishi Corporationiga. Lisaks on eraldiseisvad projektid nii välisfirmadega kui ka Eesti ettevõtetega,“ märkis Varrak.

Palju tehakse koostööd just elektroonika, mehhatroonika ja mehaanika valdkonnas. Samas on väga nõutud TTÜ energeetika valdkonna kompetents ning samuti tehakse koostööd toiduainete alal.

Kuigi ülikooli koostöö suurpartneritega on stabiilne, siis kohalike väike- ja keskmise suurusega ettevõtete koostöö maht on üsna sõltuv riiklikest toetusmeetmetest.

„Põhjus on ka arusaadav – suurtel ettevõtetel on enam võimalusi rahaliselt sellistesse projektidesse panustada. Aga ka väike- ja keskmise suurusega ettevõtted on aktiviseerunud ning seda tänu EASi innovatsiooniosaku jt meetmetele,“ lisas Varrak.

Tema sõnul on kõige laiem ja põnevam koostöö käimas hetkel Ericsson Eestiga.

„Eelmisel aastal teostus üks tootmisliini projekt ning sel aastal avasime just kolm uut projekti. Läbi selliste projektide kaasame tudengeid varakult juba ettevõtte arendustegevusse. Samas saame hoida tudengeid endiselt koolipingis ja anda neile võimaluse teenida tasu ilma, et nad peaksid õppetegevuse kõrvalt tööl käima,“ selgitas Varrak.

„Kui eelmisel aastal olid projekti kaasatud majandus- ja mehaanika teaduskonna tudengid, siis seekord liitusid ka logistika instituudi tudengid. Kasu sellisest koostööst on kõigile: Ericsson saab rakendatavad projektitulemused ja võimaluse kogenenud tööjõule ning TTÜ saab oma tegevustega olla väga turu lähedal, mis annab võimaluse ka õppetegevuse parendamiseks.“

Rääkides tudengite poolt loodavatest start-up firmadest, siis selle juures on TTÜ pigem info vahendaja rollis.

„Saame kokku viia ülikooli külastavaid investoreid ning tudengifirmasid, samuti pakume neile tasuta ruume Mektory majas ning ärimudeli konkursil osalemist. Heaks näiteks on Mektory majas tegutsevad start-upid Prismattery ja 3D Secure. Edasine koostöö start-up’ide toetusel on juba Tehnopoliga, mille inkubaator asub Mektory majast üle tee. Tehnopolis saavad idufirmad juba proaktiivsemaid inkubatsioonitoetusi ning kasutada teisi Tehnopoli võimalusi. Üldisemas mõttes toetame nii spin-off'e kui ka start-up'e läbi Prototroni, kust mitmed firmad on juba ka raha prototüüpimiseks saanud. Kas siin teeme koostööd Tehnopoliga, kes oli koos Swedbanga ja TTÜga Prototroni asutaja,“ selgitas Varrak.*

Tea Varraku ettekannet "Kuidas ja millised lahendused sünnivad ülikooli ja ettevõtete koostöös?" saab kuulata juba 20. märtsil toimuval Targa Tööstuse konveretnsil. Täpsema info leiate SIIT.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara