Pakri tööstuspargis alustab tegevust päikeseenergeetika lahendusi arendav Aricomp

Pakri Teadus- ja Tööstuspark sõlmis lepingu päikeseenergeetika lahendusi pakkuva iduettevõttega Aricomp, kes saab teaduspargis arendustuge ning loob testkeskuse toodetavatele päikesepaneelidele.   

Aricomp kolib oma tootmise üle Pakri Teadus- ja Tööstuspargi hoonetekompleksi Paldiskis. Uutel pindadel on ettevõttel võimalus testida ja arendada uusi seadmeid ning paigaldada kuni 1MW võimsusega päikesepaneelikomplekte.
 
Aricomp OÜ arendab ja pakub Põhja-Euroopa kliimatingimustele vastavaid ja kvaliteetseid päikeseenergeetika lahendusi.  Soome taustaga energeetikaettevõte on loodud 2012. aastal. Ettevõtte asutajad omavad valdkonnas enam kui 30 aastast kogemust. Täna teeb Aricomp koostööd Saksa ettevõtte SolarWatt GmnH’iga. Seni on Aricompi poolt pakutavaid päikesepaneele testitud näiteks mäetippudes, kõrbes ja troopilistes regioonides. Pakri Teadus- ja Tööstuspark pakub testimisvõimalust külmemas Põhja-Euroopa kliimatingimustes.
 
Aricompi tegevjuhi Ari Käyhko sõnul on Paldiski ja seal tegutsev Pakri hea võimalus oma ettevõte arendamiseks ning Põhja-Euroopa turul tegutsemiseks.

“Meie jaoks on päikeseenergia sektor peamine fookusvaldkond ja oleme veendunud, et Pakri pakutud tugi päikesepaneelide testimisel ja arendamisel on meie ettevõttele väga hinnaline,“ märkis Käyhko.
 
Pakri Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo, Jr. peab koostööd Aricompiga väärtuslikuks, sest see toob parki päikeseenergia testimise võimalused.

„Oleme keskendunud keskkonnatehnoloogia valdkonna edendamisele. Juba täna katsetatakse pargis erinevaid tuuleenergia rakendamise võimalusi. Nüüd saame ettevõtetele tuge pakkuda ka päikeseenergia rakendusuuringuteks,“ kommenteeris Laansoo jr. 
 
„Koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol soovime Eestis keskkonnatehnoloogia valdkonna uut ettevõtlust jõulisemalt pildile tuua. Järgmised olulised sammud selleks on valdkonna eestvedaja värbamine ning infrastruktuuri arendamine. Tahame peagi alustada oma energiavõrgu väljaehitamisega, mille osaks on ka ligi 3MW suurune päikesepaneelide park, mis ennekõike mõeldud uudsete tehnoloogiate testimiseks.“
 
Aricomp on kaheksas klient, kes on Pakri Teadus- ja Tööstuspargis tegevust alustanud.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara