USA asub jõuliselt oma tööstussektorit arendama

USA president Barack Obama on tänavu teatanud juba kolme uue innovatsioonikeskuse loomisest, mis keskenduvad tootmissektori arendamisele, kirjutab IndustryWeeek.com.

Kõnealused keskused kerkivad Detroiti, Chicagosse ja Raleigh'sse ning nende eesmärgiks on elavdada ja arendada riigi tootmissektorit.

Keskuste arendamisse suunatakse enam kui 600 miljoni euro ulatuses avaliku ja erasektori investeeringuid ning ettevõtmiste taga seisab ühtekokku 160 tootmisettevõtet, ülikooli ja tootmisorganisatsiooni.

Ainuüksi Detroidi projekt – mis keskendub kergete materjalide tootmise innovatsioonile – peaks piirkonnas looma 10 000 uut töökohta.

Samas on kõnealused kolm projekti alles esimesed pääsukesed sarnaste projektide nimekirjas. Obama on lubanud veel nelja arenduskeskuse loomist riigi eri piirkondadesse, kus on olemas head tingimused tootmistehnoloogiate arendamiseks.

Kõnealuste innovatsioonikeskuste rajamine ja nende arendamiseks mõeldud 1 miljard dollarit on vaid esimene etapp USA grandioossest plaanist, mis näeb riigis ette kümne aasta jooksul 45 sarnase keskuse loomist.

Kui kõik sujub plaanipäraselt, peaks USAs juba lähiaastail sündima terve rida uusi ja põnevaid tehnoloogiaid: uued kerged materjalid, järgmise põlvkonna jõuelektroonikad, digitaalse tootmise ja disainiga seotud edusammud jne.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara